Policja przekaże do prokuratury materiały ws. Rafalali. Chodzi o jej zachowanie wobec nastolatki

Polska
Policja przekaże do prokuratury materiały ws. Rafalali. Chodzi o jej zachowanie wobec nastolatki
Polsat News

Na filmiku, który transseksualistka Rafalala nagrała i umieściła w sieci słychać m.in. jak wulgarnie odzywa się do nastolatki, która miała się z niej śmiać. W mediach społecznościach nagranie ostro skomentowano. Szef MSWiA Joachim Brudziński polecił Komendantowi Głównemu Policji "analizę tego materiału i podjęcie wszelkich działań prawnych wobec tego agresywnego osobnika".

- Policjanci dokonają oceny prawno-karnej tego zdarzenia, a zebrane materiały przekażą do prokuratury celem dalszych czynności - poinformował w niedzielę rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka, odnosząc się do opublikowanego w sieci filmu.

 

Oblała dziewczynę kawą

 

Na nagraniu słychać m.in. jak Rafalala bluźniąc domaga się przeprosin od nastolatki oraz tego, żeby powtórzyła na potrzeby nagrania, słowa, którymi miała obrazić transseksualistkę. Widać też jak oblewa dziewczynę kawą.

 

Rafalala tłumaczy w dalszej części nagrania, że "jest impulsywna". - Nie jestem robotem. Jeżeli ktoś mnie mija, komentuje mnie i to jest osoba, która ma dwanaście, trzynaście lat, bez żenady śmieje się w twarz dorosłej osobie, to niech liczy się z konsekwencjami swojego zachowania - komentuje.

 

Do treści nagrania odniósł się w sobotę szef MSWiA Joachim Brudziński. "Poleciłem Komendantowi Głównemu @PolskaPolicja analizę tego materiału i podjęciu wszelkich działań prawnych wobec tego agresywnego osobnika" - poinformował na Twitterze.

 

"Trwają czynności @PolskaPolicja w tej sprawie. Fakt, że ktoś jest hołubionym przez celebrytów i niektóre media wulgarnym i agresywnym transwestytą nie immunizuje go przed konsekwencjach prawnymi jeżeli łamie prawo" - twittował Brudziński.

 

Sytuację skomentowała też m.in. Krystyna Pawłowicz z PiS.

 

 

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

 

Nagranie opublikował na swoim profilu na Facebooku m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który wysłał zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Rafalalę.

 

"Potrafimy zrozumieć, że ciężko jest żyć, gdy wciąż wytykają cię palcami i spotykasz się na każdym kroku z nietolerancją. Jednak atakowanie bezbronnego dziecka to gruba przesada! Być może rzeczywiście dziewczynka naśmiewała się, ale to nie jest powód, by ją szarpać, wyzywać i oblewać kawą!" - napisał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. 

 

PAP, polsatnews.pl

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie