Ponad 100 tys. ludzi przyjechało do Kostrzyna nad Odrą. Rozpoczął się Pol'and'Rock Festival

Polska
Ponad 100 tys. ludzi przyjechało do Kostrzyna nad Odrą. Rozpoczął się Pol'and'Rock Festival
PAP/Lech Muszyński

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Wcześniej odbywał się pod nazwą Przystanek Woodstock. O zmianie zadecydowały względy prawne. Muzyczny zlot potrwa od 2 do 4 sierpnia. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Jedną z gwiazd będzie brytyjska grupa heavymetalowa Judas Priest.

Na festiwalu przebywa już 100 tys. gości - wynika z informacji policji. Rzecznik prasowy lubuskiej policji nadkomisarz Marcin Maludy ocenił, że do tej pory przebiega on spokojnie.

 

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. Zarejestrowano łącznie 76 przestępstw, z czego 64 to przestępstwa narkotykowe - powiedział nadkomisarz Maludy.

 

Dwie osoby zatrzymane za narkotyki

 

- Funkcjonariusze zatrzymali 32-latka, który posiadał przy sobie 300 tabletek ecstasy. Z kolei 29-letni mężczyzna w swoim busie na terenie festiwalu miał 800 gramów marihuany - powiedział rzecznik policji. Jak dodał, jego i cztery inne osoby, które akurat kupowały narkotyki ujęły i przekazały policji służby organizatora festiwalu.

 

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób chce podziękować młodzieży za jej zaangażowanie w zimowe Finały WOŚP.

 

Zmianę nazwy z Przystanku Woodstock na Pol'and'Rock Festival wymusiły względy prawne. Prawa do nazwy ma właściciel marki Woodstock - Michael Lang.

 

- Z powodów prawnych musimy zmienić nazwę festiwalu, bo ta nazwa (Woodstock - red.) jest zastrzeżona. Pol'and'Rock będzie mówił, że to jest polski rock and roll na polskiej ziemi, ale także festiwal, na którym bawią się ludzie z całego świata - tłumaczył Jerzy Owsiak.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie