"Transport na Przystanek Woodstock też będzie darmowy?" Posłanka pyta ministra o akcję "Różaniec do granic"

Polska
"Transport na Przystanek Woodstock też będzie darmowy?" Posłanka pyta ministra o akcję "Różaniec do granic"
Polsat News

Joanna Schmidt z Nowoczesnej skierowała interpelację poselską do ministra infrastruktury i budownictwa ws. promocji na bilety kolejowe dla uczestników akcji "Różaniec do granic". Mogli oni dojechać na modlitwę płacąc za bilet 1 zł. Posłanka zapytała m.in., czy na podobną hojność resortu będą mogli liczyć uczestnicy Przystanku Woodstock, którzy co roku dojeżdżają na festiwal pociągami.

W sobotę wierni w Polsce w ramach akcji "Różaniec do granic" wspólnie modlili się o nawrócenie, pokój i bezpieczeństwo na świecie.

 

Wszyscy chętni mogli za 1 zł dojechać do przygranicznych kościołów kolejami PolRegio, należącymi do spółki Przewozy Regionalne, której większościowym akcjonariuszem  jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. 

 

"Oferta ma na celu umożliwienie zamierzającym wziąć udział w modlitwie różańcowej dojazdu i powrotu do i z miejscowości, w których znajdują się wyznaczone kościoły. Z pociągu PolRegio będzie można skorzystać na podstawie biletu jednorazowego na przejazd »tam« w cenie 1zł. Bilet ten będzie upoważniał również do powrotu" - głosił komunikat spółki.

 

Zaangażowanie się w modlitewną akcję państwowych spółek wzbudziło kontrowersje. Zapytanie w tej sprawie do Ministra Infrastruktury i Budownictwa skierowała Joanna Schmidt.

 

Cztery pytania do ministra

 

Posłanka Nowoczesnej chce się dowiedzieć: czy Ministerstwo Infrastruktury udzieliło dotacji celowej na organizację promocji? Ile wyniosła dotacja i jaki będzie koszt promocji dla podatników? Z czyjej inicjatywy przekazano dotację i kto podjął decyzję w tej sprawie?

 

Posłanka dopytuje też, "czy można liczyć na podobną hojność Ministerstwa oraz podległych mu spółek kolejowych w przypadku transportu uczestników na »Przystanek Woodstock«, który każdego roku odbywa się w Kostrzynie nad Odrą".

 

 

Zapytanie zostało złożone jako poselska interpelacja, a to oznacza, ze minister będzie musiał odpowiedzieć na przesłane pytania.

 

polsatnews.pl

paw/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie