Przystanek Woodstock zmienił nazwę. "Z powodów prawnych"

Polska
Przystanek Woodstock zmienił nazwę. "Z powodów prawnych"
commons.wikimedia.org/Andreas Möller/CC BY-SA 3.0

Po 23 edycjach Przystanek Woodstock zmienia swoją nazwę. Od dzisiaj festiwal w Kostrzynie nad Odrą oficjalnie nazywać się będzie Pol'and'Rock Festival. - Chodzi o prawa autorskie - poinformował Jerzy Owsiak podczas podsumowania 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas 25. Finału WOŚP zebrała 105 mln 570 tys. 801 zł 49 groszy. Celem tegorocznego - 26. już Finału - było pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

 

Aby podziękować wolontariuszom fundacja WOŚP organizuje co roku festiwal muzyczny Przystanek Woodstock. Od 14 lat odbywa się on w Kostrzynie. Wcześniej koncerty odbyły się w Czymanowie, Szczecinie, Lęborku i Żarach.

 

Podczas czwartkowej konferencji Jerzy Owsiak poinformował, że festiwal nie odbędzie się więcej pod dotychczasową nazwą Przystanek Woodstock. Impreza zmienia nazwę na Pol'and'Rock.

 

O zmianie zadecydowały względy prawne. Prawa do nazwy ma właściciel marki Woodstock - Michael Lang.

 

- Z powodów prawnych musimy zmienić nazwę festiwalu, bo ta nazwa (Woodstock - red.) jest zastrzeżona. Pol'and'Rock będzie mówił, że to jest polski rock and roll na polskiej ziemi, ale także festiwal, na którym bawią się ludzie z całego świata - powiedział Jerzy Owsiak.

 

W tym roku festiwal organizowany przez WOŚP odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

 

PAP

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie