PZŁ apeluje do myśliwych o "ograniczenie publikowania w internecie nagrań z polowań"

Polska
PZŁ apeluje do myśliwych o "ograniczenie publikowania w internecie nagrań z polowań"
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

"Tego rodzaju działanie nie jest w żaden sposób związane z promocją łowiectwa wśród społeczeństwa, a niejednokrotnie przynosi wręcz odwrotny skutek" - napisał łowczy krajowy Piotr Jenoch. Zaapelował o "uczulenie" myśliwych "w zakresie ograniczenie działań w postaci publikowania na portalach internetowych (…) fotografii i filmów przedstawiających sceny z polowań".

W piśmie do wszystkich zarządów okręgowych Polskiego Związku Łowieckiego, łowczy krajowy przypomniał o przepisach, zgodnie z którymi od 1 kwietnia "zabrania się wykonywania polowań w obecności lub przy udziale dzieci do 18 roku życia".


Prosił też, by "wszelkiego rodzaju wywiady oraz udział w programach, gdzie poruszane są elementy związane z prowadzeniem gospodarki łowieckiej, ze szczególnym uwzględnieniem wykonywania polowań były konsultowane i uzgadnianie z zarządami okręgowymi".


"Jakbyśmy przyznali, że robimy coś złego"


Apel o niepublikowanie zdjęć i nagrań z polowań, spotkał się z krytyką myśliwych. "To mamy przejść do podziemia? To tak jakbyśmy przyznali, że robimy coś złego" - napisał jeden z komentujących na forum myśliwskim, którego cytuje "WP".

 

polsatnews.pl, wp.pl

prz/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie