Nadchodzą gwałtowne burze i ulewy. Alert pogodowy dla większości województw

Polska
Nadchodzą gwałtowne burze i ulewy. Alert pogodowy dla większości województw
maxpixel.net/public domain

Synoptycy ostrzegają przed silnymi burzami z gradem, które w najbliższych godzinach przejdą niemal nad całą Polską. Będą im towarzyszyły gwałtowne ulewy, które miejscami mogą spowodować podtopienia. Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia wydano dla 12 województw. Najbardziej intensywnie może padać na północnym zachodzie Polski.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem oraz intensywnym deszczem wydano dla województw: śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, lubelskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego.

 

 

Najbardziej deszczowo będzie na Pomorzu, Kujawach i Mazurach oraz w górach, gdzie spadnie powyżej 50 mm deszczu, a lokalnie nawet do 100 mm.

 

Możliwe są też zalania dróg, pól, posesji i zabudowań. 

 

Na pozostałym obszarze kraju padać będzie słabiej, ale mimo to spadnie na ogół od 10 do 30 mm deszczu, zwłaszcza w miejscach, gdzie przejdą burze.

 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i zagrażać życiu.

 

Poniżej najnowsza prognoza pogody Polsat News.

 

 

twojapogoda.pl, polsatnews.pl, Polsat News

paw/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze