W 2010 roku przeżyli "powódź stulecia". Teraz pomogli gminie zniszczonej przez nawałnice. "Wiemy, jaka to jest tragedia dla ludzi"

Polska

Do gminy Linia w powiecie wejherowskim na Pomorzu przyjechały ciężarówki z pomocą dla osób poszkodowanych w ostatnich nawałnicach. Pomoc zaoferowali mieszkańcy podkarpackich Gorzyc, którzy sami kilka lat temu byli ofiarami powodzi.

- W 2010 roku mieliśmy powódź stulecia, niektórzy mówią: powódź tysiąclecia - powiedział na antenie Polsat News wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy.

 

- My wiemy co to znaczy, jaka to jest tragedia dla ludzi. Pamiętam jak Pomorze, jako pierwsze, przyszło nam z pomocą. Jak usłyszeliśmy z doniesień medialnych, co się u was dzieje, podjęliśmy decyzję, że szybko organizujemy wam pomoc - dodał.

 

Do gminy Linia trafiły m.in. środki czystości, piły, materiały budowalne i wyprawki szkolne.

 

- Uważam, że zrobiliście coś wspaniałego, żeby ta dobroć do was wracała - powiedziała wójt gminy Linia Bogusława Engelbrecht.

 

Zobacz wideo obrazujące niszczycielską siłę sierpniowych nawałnic. Drzewa złamane jak zapałki przy drodze Bytów-Kościerzyna na Pomorzu przysłała nam pani Aneta.

 

 

Nawałnice nad Polską. Wasze zdjęcia i filmy

 

 

Polsat News, polsatnews.pl

 

luq/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie