Strzelił do chłopaka byłej partnerki. Niedawno wyszedł z aresztu. Szuka go policja

Polska
Strzelił do chłopaka byłej partnerki. Niedawno wyszedł z aresztu. Szuka go policja
Polsat News

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. usiłowania zabójstwa z użyciem z broni palnej w podwarszawskich Markach. Sprawcą strzelaniny - jak podano w komunikacie prokuratury - jest Przemysław M. Mężczyzna w sobotę wszedł na posesję swojej byłej partnerki i strzelił do jej obecnego partnera.

Jak podała prokuratura w sobotę Przemysław M. "pojawił się na posesji w Markach, po czym oddał strzał - najprawdopodobniej z broni palnej - w kierunku obecnego partnera pokrzywdzonej kobiety. Ranny w brzuch mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie był operowany". Mężczyzny szuka teraz policja.

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga prokurator Marcin Saduś poinformował w komunikacie, że wcześniej Prokuratura rejonowa w Wołominie nadzorowała dochodzenie, które 27 kwietnia br. zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko Przemysławowi M.

 

Sąd uchylił areszt

 

Mężczyźnie zarzucono uporczywe nękanie swojej dwudziestopięcioletniej byłej partnerki oraz jej matki, a także wielokrotne kierowanie pod adresem kobiet gróźb karalnych, naruszenia miru domowego oraz zniszczenia mienia.

 

Jak poinformowano na wniosek prokuratora wobec Przemysława M. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - również na etapie postępowania sądowego. Tydzień przed strzelaniną Przemysław M. opuścił areszt.

 

"Sąd Rejonowy w Wołominie (...) 22 czerwca wydał wyrok, w którym skazał Przemysława M. na karę łączną jednego roku pozbawienia wolności (prokurator wnosił o karę dwóch lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności). Jednocześnie - wbrew zgłoszonemu wnioskowi prokuratora w dniu 18 czerwca 2018r. - Sąd uchylił stosowany wobec Przemysława M. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Prokurator złożył wniosek o uzasadnienie wyroku z dnia 22 czerwca 2018r., zaskarżył również decyzję sądu w przedmiocie uchylenia tymczasowego aresztowania" - napisano w komunikacie.

 

W sobotę Prokuratura Rejonowa w Wołominie wszczęła się śledztwo w kierunku zbrodni usiłowania zabójstwa z użyciem broni palnej. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Przemysław M. jest poszukiwany.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie