Strzelanina w szwedzkim Malmö. Kilka osób rannych

Świat
Strzelanina w szwedzkim Malmö. Kilka osób rannych
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia.org/Albin Olsson

Policja potwierdza, że pięć osób zostało rannych po strzelaninie, do której doszło na ul. Drottninggatan w Malmö. Policja została poinformowana o strzałach w poniedziałek o godz. 20:13. Część miasta została zablokowana przez funkcjonariuszy, a nad miejscem zdarzenia latał policyjny śmigłowiec.

- W tej chwili nie chcemy komentować sytuacji związanej z obrażeniami, jakie odniosły osoby - powiedział Stephan Söderholm z policji w Malmö. Policja, choć nie podała szczegółów zajścia, zapewnia, że nie ma powodów do obaw i że strzelanina nie ma związku z terroryzmem.

 

Reporterka dziennika "Sydsvenskan" poinformowała, że służby zablokowały większy obszar miasta. Okolice ul. Drottninggatan to popularne wśród mieszkańców miejsce odpoczynku i spotkań. W poniedziałek wieczorem były tam tłumy ludzi, by świętować zwycięstwo Szwedów nad Koreą Południową na mistrzostwach świat w Rosji - drużyna "Trzech Koron" wygrała 1:0.

 

"Mamy procedury dla tego rodzaju poważnych przestępstw"

 

- Mamy procedury dla tego rodzaju poważnych przestępstw - wyjaśniał Söderholm. Dodał, że na miejsce zostało skierowanych bardzo wiele patroli, by móc przesłuchać świadków. Na miejsce skierowano również policyjnych techników kryminalistycznych.

 

 

"To przypominało grzmot"

 

- Usiedliśmy na placu i usłyszeliśmy strzelanie, ale to bardziej przypominało grzmot, ogromny hałas - mówiła mieszkanka Malmö Linda Andersson, w rozmowie z "Sydsvenskan". Świadkowie mówią o 15-20 strzałach.

 

Świadkowie twierdzą również, że niektórych rannych zabrały prywatne samochody, które szybko odjechały z miejsca strzelaniny. Według policyjnego komunikatu "jedna osoba została przywieziona do szpitala prywatnym samochodem".

 

sydsvenskan.se, polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie