Strzelał do dzieci bawiących się przed blokiem. Zarzuty dla 22-latka z Grudziądza

Polska
Strzelał do dzieci bawiących się przed blokiem. Zarzuty dla 22-latka z Grudziądza
Policja Grudziądz

Młody mężczyzna strzelał do dzieci z pistoletu-wiatrówki na metalowe kulki. Poszkodowanych zostało dwóch chłopców w wieku 8 i 9 lat. Policjantów zawiadomili świadkowie, a mundurowi szybko zatrzymali 22-latka. Znaleźli przy nim także niewielką ilość narkotyków. W czwartek mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia dzieci na utratę zdrowia oraz posiadania środków odurzających.

We wtorek około godziny 21:00 policjanci zostali zaalarmowani, że na grudziądzkim osiedlu Lotnisko mężczyzna strzela do bawiących się przed blokiem dzieci z przedmiotu przypominającego broń.

 

Skierowani tam funkcjonariusze szybko ustalili, że jest to mieszkaniec tego samego osiedla. W jego mieszkaniu, do którego się udali, znaleźli pneumatyczny pistolet-wiatrówkę na metalowe kulki. 22-latek miał przy sobie także woreczek z dwoma gramami marihuany.

 

Dzieci mają niegroźne obrażenia 

 

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzuty posiadania w mieszkaniu środków odurzających oraz narażenia na utratę zdrowia dwojga dzieci.

 

8-latek i 9-latek doznali niegroźnych obrażeń w wyniku uderzenia metalowymi kulkami. 

 

Prokurator zastosował wobec 22-latka dozór policyjny, został też zobowiązany do wpłaty poręczania majątkowego, otrzymał zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi dziećmi oraz nie może opuszczać kraju.

 

polsatnews.pl

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie