Mieszkaniec domu spokojnej starości wzniecił pożar i zastrzelił strażaka

Świat
Mieszkaniec domu spokojnej starości wzniecił pożar i zastrzelił strażaka
Zdj. ilustracyjne/Tinker Air Force Base

Kapitan Dave Rosa został postrzelony śmiertelnie w poniedziałek przez mieszkańca domu spokojnej starości w Los Angeles w Kalifornii, gdy brał udział w akcji gaszenia pożaru po wybuchu, do jakiego doszło w budynku. Inny strażak, Ernesto Torres jest lekko ranny.

Zmarły oficer przybył do 11-piętrowego domu spokojnej starości wraz z ekipą straży pożarnej po wezwaniu, jakie nastąpiło, gdy w budynku doszło do eksplozji. Spowodował ją jeden z pensjonariuszy, 77-letni Thomas Kim, który zgromadził w swym mieszkaniu na 2. piętrze cały arsenał broni.

 

W niektórych mieszkaniach były wybite okna, czuć było gaz, a w niektórych częściach budynku były widoczne płomienie, które zostały ugaszone przez funkcjonariuszy - poinformował szef policji w Long Beach na południu Los Angeles, Robert Luna.

 

Próbując zlokalizować źródło eksplozji, strażacy zaczęli przeszukiwać budynek. Niezadowolony z ich pojawienia się Thomas Kim zaczął strzelać do straży pożarnej raniąc dwóch funkcjonariuszy i prawdopodobnie - jednego z pensjonariuszy.

 

Sprawca został aresztowany

 

Kapitan Dave Rosa, który zmarł w poniedziałek wieczorem w szpitalu z powodu odniesionych ran, miał za sobą 17 lat służby w straży pożarnej. Osierocił żonę i dwoje dzieci w wieku 16 i 25 lat - poinformował szef straży pożarnej w Long Beach, Michael DuRee.

 

 

Policja nie wyklucza, że staruszek mógł sprowokować eksplozję, aby pod tym pretekstem przyciągnąć na miejsce zbrodni strażaków.

 

Sprawca został aresztowany w związku z usiłowaniem zabójstwa, zabójstwem z zimną krwią i spowodowaniem bezpośredniego zagrożenia dla życia ludzi poprzez wykorzystanie gazu. Motywy jego działania, ani jego kondycja psychiczna nie są znane.

 

Z budynku zamieszkiwanego przez seniorów ewakuowano łącznie 80 seniorów. Wszystkim udzielono pomocy medycznej i psychologicznej.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie