Wypadek autobusu na Podhalu. Kilka osób rannych

Polska
Wypadek autobusu na Podhalu. Kilka osób rannych
Goral.info.pl/Adrian Krauzowicz

Do wypadku z udziałem autobusu doszło w Gronkowie (Małopolska) na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 49 z drogą powiatową. Samochód osobowy jadący od centrum Gronkowa najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo i wjechał w autobus jadący w stronę Białki Tatrzańskiej. Według pierwszych informacji najpoważniej ranny został 27-letni kierowca osobowego volkswagena.

Kierowca samochodu osobowego został zakleszczony w pojeździe. Strażacy musieli go wycinać z wnętrza pojazdu przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Zarówno on, jak i pasażer osobowego volkswagena trafili do szpitala.

 

- Według wstępnych ustaleń kierowca volkswagena wymusił pierwszeństwo i zderzył się z autobusem. Samochód został zepchnięty na bariery energochłonne, a później uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji - powiedział polsatnews.pl asp. sztab. Mariusz Wójcik z policji w Nowym Targu.

 

 

25 turystów, m.in. z USA, Kanady i Wielkiej Brytanii

 

Autokarem na słoweńskich rejestracjach podróżowało 25 turystów z USA, Kanady, Węgier i Wielkiej Brytanii. Kilka osób doznało powierzchownych obrażeń, jedna została ranna, ale niegroźnie, jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

 

Na miejscu pracuje kilkudziesięciu strażaków z JRG Nowy Targ i OSP Gronków, OSP Bór i OSP Szaflary.

 

Ruch jest obecnie całkowicie zablokowany. - Do godz. 17:30 wprowadzimy ruch wahadłowy - zapewniał asp. sztab. Wójcik. 

 

 

polsatnews.pl, fot. Adrian Krauzowicz, dzięki uprzejmości serwisu Goral.info.pl, Polsat News

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie