Wypadek busa przewożącego dzieci. Sześć osób trafiło do szpitala

Polska
Wypadek busa przewożącego dzieci. Sześć osób trafiło do szpitala
KWP Olsztyn

Do groźnego wypadku doszło we wtorek po godz. 9 na drodze krajowej nr 58 we wsi Wojnowo (woj. warmińsko-mazurskie ). Volkswagen Caddy uderzył w tył busa wiozącego dziesięcioro dzieci z Mikołajek na wycieczkę. Do szpitala przewieziono sześć osób, w tym czworo dzieci. Jedna z uczennic - z podejrzeniem urazu kręgosłupa - została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR.

Do wypadku doszło, gdy kierowca samochodu osobowego, najprawdopodobniej zagapił się i najechał na tył busa z uczniami ze szkoły szkoły podstawowej w Mikołajkach. Bus został zepchnięty do rowu.

 

Podejrzenie urazu kręgosłupa

 

Razem z dziećmi busem jechało dwoje opiekunów i kierowca. Obrażeń doznali kierowcy obu samochodów uczestniczących w wypadku, a także czworo uczniów - wszyscy zostali przetransportowani do szpitala. Jedna z uczennic - z podejrzeniem urazu kręgosłupa - do szpitala została przetransportowana śmigłowcem LPR.

 

Kierowcy busa i samochodu osobowego byli trzeźwi. Policja ustala okoliczności wypadku. Ruch na trasie Wojnowo-Mikołajki obywa się wahadłowo.

 

 

Tragiczna seria wypadków

 

Wypadek w Wojnowie, to kolejny w ostatnich dniach wypadek z udziałem dzieci. W poniedziałek autobus wiozący 24 dzieci i troje opiekunów zderzył  się czołowo z ciężarówką na łuku drogi krajowej nr 74 w okolicach wsi Kunice (woj. świętokrzyskie). Kierowcę autobusu zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Część ma niegroźne obrażenia.

 

Znacznie poważniejszy w skutkach był wypadek, do którego doszło w piątek na zakopiance w Tenczynie (Małopolska). Po zderzeniu autokaru z ciężarówką poszkodowanych zostało w sumie 49 osób: 6 dorosłych oraz 43 dzieci. 34 osoby zostały przewiezione do szpitali.

 

Poniżej materiał "Wydarzeń" z piątku 8 czerwca o wypadku na zakopiance:

 

 

polsatnews.pl

grz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie