"Fakt": Kaczyński zamierza odejść z polityki. Przywództwo ma przekazać Brudzińskiemu

Polska
"Fakt": Kaczyński zamierza odejść z polityki. Przywództwo ma przekazać Brudzińskiemu
Polsat News

Prezes PiS chce wycofać się z czynnej polityki zaraz po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych, bez względu na ich wynik. Szefostwo w partii przekaże Joachimowi Brudzińskiemu - pisze "Fakt". "Oczywiście i tak będzie rządził, ale ze swojego »Sulejówka«" - podkreśla dziennik. O problemach zdrowotnych Kaczyńskiego i o tym, że od pewnego czasu nie pojawia się publicznie piszą też światowe media.

"Prezes wspominał już wcześniej o takim rozwiązaniu" (wycofaniu się z polityki - red.) - twierdzi jeden z anonimowych polityków PiS w rozmowie z "Faktem".

 

I dodaje, że nie wie, czy informację o swoim odejściu po wyborach parlamentarnych Jarosław Kaczyński "wypuścił dlatego, że chce - jak to on - »wybadać« reakcję w PiS, czy rzeczywiście taką podjął decyzję".

 

Postąpi podobnie, jak Piłsudski

 

Przywództwo w partii miałby objąć obecny szef MSWiA Joachim Brudziński.

 

Dziennik przypomina, że podczas rozmowy z Teresą Torańską Kaczyński powiedział, że w przyszłości chciałby zostać "emerytowanym zbawcą Narodu". Postąpił tak marszałek Józef Piłsudski, który w 1922 roku formalnie wycofał się z polityki i osiadł w Sulejówku, ale i tak miał wpływ na najważniejsze dla Polski decyzje.

 

Doniesienia o tym, że Jarosław Kaczyński "abdykuje" za rok z funkcji prezesa PiS to bzdury - skomentowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Widać, że zaczyna się sezon ogórkowy - dodała.

 

 

Zdrowotne kłopoty prezesa PiS

 

Ostatnio w mediach wiele mówi się i pisze o problemach zdrowotnych Kaczyńskiego oraz o tym, że od tygodni nie pojawia się publicznie. Nie było go m.in. w Szczecinie podczas odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego.

 

Prezes PiS przez ponad miesiąc przebywał w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie w związku z chorobą zwyrodnieniową stawów. Szpital poinformował w komunikacie, że: "Przebieg choroby był złożony i wymagał leczenia interdyscyplinarnego. Szybko podjęta celowana interwencja medyczna oraz pełna współpraca Pacjenta, pozwoliły na sprawne ukończenie etapu leczenia szpitalnego".

 

Jak napisał dyrektor WIM, prof. Grzegorz Gielerak "dalsze leczenie, w tym rehabilitacja, będą prowadzone w trybie ambulatoryjnym".

 

Kilka dni temu minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego był taki, że nieprzyjęcie go do szpitala zagrażałoby jego życiu. To samo powtórzyła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 

Fakt, polsatnews.pl 

paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze