"Prezes wraca z hukiem niejakim". Jakubiak o liście Kaczyńskiego na zjazd klubów "Gazety Polskiej"

Polska

"Wrogie ośrodki zagraniczne próbowały zahamować w Polsce proces dobrej zmiany" - napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników trwającego w Spale zjazdu klubów "Gazety Polskiej". W programie "Śniadanie w Polsat News" goście Beaty Lubeckiej skomentowali zarówno sam fakt wystosowania listu, jak i jego treść. - W obozie władzy retoryka wojenna - stwierdził Piotr Zgorzelski z PSL.

"Wrogie ośrodki zagraniczne próbowały zahamować w Polsce proces dobrej zmiany" - napisał prezes PiS Jarosława Kaczyńskiego w liście do uczestników trwającego w Spale zjazdu klubów "Gazety Polskiej".

 

Jakubiak: prezes wraca z hukiem niejakim 


- Następuje mobilizacja w obozie władzy, retoryka wojenna, obóz wojenny. Mówienie o tym, że jest jakiś układ, zarówno zewnętrzny, ale również wewnętrzny - zauważył Piotr Zgorzelski PSL.


Marek Jakubiak uznał, że listem na zjazd klubów "Gazety Polskiej" prezes PiS "wraca do formy". - Widać, że okres nieistnienia w polityce prezesa Kaczyńskiego zakończył się. Wraca z hukiem niejakim - powiedział poseł Kukiz’15

 

"Spojrzenie prezesa, do którego ma prawo"


- Ostatnie działania opozycji, która przyjęła sobie jako program "ulica i zagranica", niestety tak wygląda. I to jest spojrzenie prezesa, do którego ma prawo. Wiem że siedzące tu osoby nie będą się z tym zgadzały, ale uważam, że to spostrzeżenie prezesa jest oparte o fakty, po prostu - skwitował Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta.

 

Goście Beaty Lubeckiej skomentowali również zapowiedź wiceszefa PE Fransa Timmermansa, który na Twitterze poinformował, że w poniedziałek przyjedzie do Warszawy, aby rozmawiać o praworządności w Polsce z premierem Mateuszem Morawieckim.

 

 

- Polska dyplomacja już dawno pokazała, że chce porozumienia i zgody z Unią Europejską, szeroko rozumianą, ale ostatnie wypowiedzi i działania ze stronu Unii nie wskazują na to - powiedział Dera.

 

"Timmermans zainteresowany eskalacją konfliktu"


Według prezydenckiego ministra, Timmermans jest "zainteresowany eskalacją konfliktu z Polską". - Na tej eskalacji próbuje zbudować swoją pozycję w Europie i takie są dzisiaj fakty - ocenił.


Dera zaznaczył, że nie ma żadnych powodów, żeby wszczynać przeciwko Polsce procedurę art. 7. - Nie ma najmniejszych powodów, natomiast jest to robione z przyczyn politycznych i jest realizowane m.in. poprzez taką osobę jak Frans Timmermans - podkreślił Dera.

 

Gośćmi Beaty Lubeckiej w programie "Śniadanie w Polsat News" byli: Barbara Dolniak (Nowoczesna), Piotr Zgorzelski (PSL), Marek Jakubiak (Kukiz’15), Bartosz Kownacki (PiS), Marcin Kierwiński (PO) i Andrzej Dera (Kancelaria Prezydenta).

 

Dotychczasowe odcinki programu "Śniadanie w Polsat News" dostępne są w zakładce Nasze Programy.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie