Jarosław Kaczyński opuścił szpital. "Dalsze leczenie będzie prowadzone w trybie ambulatoryjnym"

Polska
Jarosław Kaczyński opuścił szpital. "Dalsze leczenie będzie prowadzone w trybie ambulatoryjnym"
PAP/Radek Pietruszka

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński opuścił w piątek Wojskowy Instytut Medyczny, pod którego opieką pozostawał od ponad miesiąca w związku z chorobą zwyrodnieniową stawów.

 

 

"Przebieg choroby był złożony"

 

W komunikacie Zespołu Medycznego czytamy, że: "Przebieg choroby był złożony i wymagał leczenia interdyscyplinarnego. Szybko podjęta celowana interwencja medyczna oraz pełna współpraca Pacjenta, pozwoliły na sprawne ukończenie etapu leczenia szpitalnego".

 

- Zespół medyczny opiekujący się Jarosławem Kaczyńskim ocenił, że hospitalizacja, umożliwiająca obserwację, diagnostykę oraz leczenie zabiegowe, zachowawcze i usprawniające, doprowadziła do stabilizacji jego stanu zdrowia - poinformował przewodniczący zespołu, dyrektor WIM, prof. Grzegorz Gielerak. - Planujemy, że dalsze leczenie, w tym rehabilitacja, będą prowadzone w trybie ambulatoryjnym - dodał.

 

Informacja została przygotowana na prośbę pacjenta

 

Instytut podkreśla, że w związku z bardzo restrykcyjnym przestrzeganiem zasad informowania o stanie zdrowia pacjentów, w czasie hospitalizacji prezesa PiS, dane o jego stanie zdrowia były przekazywane wyłącznie osobie wskazanej przez niego. Piątkowa informacja została przygotowana przez WIM na prośbę pacjenta.

 

Kierownictwo WIM zapewnia, że licznie nadsyłane na adres dyrekcji WIM listy oraz korespondencja elektroniczna trafiły do adresata.

 

PAP, polsatnews.pl

dk/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze