"Wszystko idzie w dobrym kierunku". Rzeczniczka PiS o stanie zdrowia Kaczyńskiego

Polska
"Wszystko idzie w dobrym kierunku". Rzeczniczka PiS o stanie zdrowia Kaczyńskiego
Polsat News

- Trwa rehabilitacja i leczenie usprawniające po zabiegu kolana. Mam nadzieję, że Jarosław Kaczyński niedługo do nas wróci, wszystko idzie w dobrym kierunku - powiedziała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek pytana o zdrowie lidera PiS.

Kaczyński przebywa w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. 24 maja rzeczniczka PiS informowała, że prezes PiS przeszedł zabieg kolana, czeka go leczenie usprawniające i planowana rehabilitacja.

 

- Cieszę się, że państwo pytacie o pana prezesa. Rozumiem, że też trzymacie kciuki, żeby jak najszybciej do nas wrócił. Mam nadzieję, że niebawem tak się stanie. Wszystko idzie w dobrym kierunku - powiedziała Mazurek pytana o zdrowie Kaczyńskiego podczas środowego briefingu w Sejmie.

 

"Na emeryturę się nie wybiera"

 

Dopytywana, czy ten powrót nastąpi za kilkanaście dni, odpowiedziała: "może szybciej". - Wszystko to oczywiście zależy od lekarzy - dodała.

 

Wiceszef PiS, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, mówił w maju w mediach, że prezes PiS ma problem z kolanem. - To kolano go boli, pracują nad tym kolanem wybitni ortopedzi, ale na polityczną emeryturę się nie wybiera - mówił.

 

Rzeczniczka PiS w rozmowie z PAP mówiła zaś wtedy, że "Jarosław Kaczyński od ponad 10 lat jest pod opieką Wojskowego Instytutu Medycznego, główną przyczyną problemów zdrowotnych, w tym obecnie trwającej hospitalizacji, jest choroba zwyrodnieniowa stawów".

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze