Specjalistyczne badanie przy łóżku małego pacjenta. Dar Fundacji Polsat dla Centrum Zdrowia Dziecka

Technologie

Nowoczesny aparat USG przekazała Fundacja Polsat Centrum Zdrowia Dziecka. Sprzęt o wartości ok. 300 tys. zł trafił do Kliniki chirurgii dziecięcej i transplantacji narządów. - Jest to dla nas niezwykle ważne narzędzie pozwalające monitorować przeszczep - powiedział prof. Piotr Kaliciński szef Dziecięcego Centrum Transplantacji.

Na nowoczesnym sprzęcie najwięcej zyskują młodzi pacjenci. Dzięki niemu lekarze mogą wykonać badania tuż przy łóżku dziecka, bez konieczności przewożenia do specjalistycznej pracowni.

 

Współpraca od 19 lat

 

- Sprzęt w naszej klinice zużywa się dosyć szybko, chociaż bardzo dbamy bo sprzęt jest bezcenny. Natomiast on nie stoi i nie odpoczywa - pracuje na okrągło - mówi Polsat News prof. Kaliciński.

 

Fundacja Polsat współpracuje z oddziałem transplantacji narządów CZD od 19 lat.

 

- W październiku 1999 roku dzięki Fundacji Polsat - która sprowadziła do Polski tę metodę leczenia, jaką są rodzinne przeszczepy wątroby - odbył się  w klinice pierwszy przeszczep wątroby - relacjonuje dziennikarz Polsat News Bartosz Kwiatek.

 

Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" jest jednym z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Jest także jedynym dziecięcym i jednym z wiodących ośrodków transplantacyjnych w kraju oraz jednym z największych ośrodków transplantacji narządów u dzieci na świecie z dorobkiem niemal 1600  transplantacji nerek, wątroby, jelita i serca, wykonującym 70-90 przeszczepień narządów rocznie. To też jedyny ośrodek w Polsce, w którym wykonywane są rodzinne przeszczepy wątroby.

 

2 mln zł na sprzęt medyczny w CZD

 

-  Od 1999 roku przekazaliśmy klinice ponad 2 mln zł na sam sprzęt. Poza rehabilitacją i leczeniem dzieci wspieramy również kliniki i szpitale remontując i kupując sprzęt, bo dzięki temu więcej dzieci korzysta z naszej pomocy - powiedziała prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc. Jak zaznaczyła, przyjaźń z oddziałem transplantologii jest "stała".

 

Nowoczesnego sprzętu nie byłoby jednak bez pomocy widzów i darczyńców fundacji. Właśnie dzięki nim, taki aparat jak ten mógł zostać przekazany do centrum zdrowia dziecka.

 

Fundacja Polsat, jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od 21 lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców. Stworzyła system szybkiej i skutecznej reakcji na prośby o pomoc. Informacje otrzymywane od rodziców są weryfikowane, a następnie ich podania są rozpatrywane według ustalonych kryteriów. Pieniądze przeznaczane są na zabiegi, operacje, terapie i rehabilitacje.

 

Pomoc dla 32 443 dzieci 

 

Do dziś fundacja objęła swoją pomocą 32 443 małych pacjentów i wsparła finansowo 1 211 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe fundacja przekazała dotąd ponad 228 mln zł. Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą z ogólnopolskich kampanii, darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych

 

Jeśli chcesz pomóc chorym dzieciom odwiedź stronę Fundacji Polsat. Na fundację można m.in. przekazać 1 proc. podatku lub dokonać jednorazowej wpłaty poprzez wysłanie SMS-a, lub przelew na konto.

 

Od jesieni 2008 r. na antenie Polsat News emitowany jest program fundacji "Wystarczy chcieć". Jego autorzy  przedstawiają historie rodziców chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz problemy, z którymi borykają się dzieci zdrowe. Eksperci wyjaśniają istotę prezentowanych przypadków, omawiają możliwości leczenia, lub - w sytuacji chorób nieuleczalnych - podpowiadają, jak powinna przebiegać opieka.

 

"Wystarczy chcieć" to program na żywo nadawany w każdą niedzielę w  Polsat News o godz. 13:30.

 

Zobacz materiał "Wydarzeń":

 

 

 

Polsat News, polsatnews.pl

bas/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie