Pomoc dla 3,5 tysiąca małych pacjentów. Klinika Neonatologii w Centrum Zdrowia Dziecka zmodernizowana dzięki Fundacji Polsat

Technologie
Pomoc dla 3,5 tysiąca małych pacjentów. Klinika Neonatologii w Centrum Zdrowia Dziecka zmodernizowana dzięki Fundacji Polsat
Polsat News

Jest największa w Polsce. Może przyjąć w ciągu roku niemal trzy i pół tysiąca dzieci. Dziś w Centrum Zdrowia Dziecka uroczyście otwarto rozbudowaną i zmodernizowaną Klinikę Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka wraz z pokojem dla mam, otwieranym w ramach projektu "Z dumą wspieramy Mamy".

Klinikę wybudowała Fundacja Polsat w 2006 roku, a w latach 2014 i 2016 zostały przeprowadzone kolejne remonty rozbudowujące placówkę. Obecnie to największa klinika w Centrum Zdrowia Dziecka oraz największa Klinika Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii w Polsce.

 

- To wyjątkowe miejsce, w którym pracują wyjątkowi specjaliści - powiedział reporter Polsat News Bartosz Kwiatek. Klinika jest wyposażona w specjalistyczny sprzęt, dzięki czemu trafią do niej najbardziej chore noworodki.

 

Pierwszy etap na drodze do zdrowia

 

Kolejne etapy inwestycji były możliwe dzięki wsparciu Fundacji Polsat i jej darczyńców. W sumie na ten cel przekazano 10,5 mln zł. 

 

Obecnie - po rozbudowie - klinika może przyjąć jednocześnie 57 dzieci potrzebujących pomocy. Dla porównania, w 2006 roku w placówce było tylko 31 łóżeczek, a placówka mogła przyjąć ponad dwukrotnie mniej małych pacjentów.

 

 

Nie zapomniano o rodzicach małych pacjentów

 

Klinikę wyróżnia także specjalne pomieszczenie dla mam. Rodzice często spedzają przy leczonych dzieciach długie miesiące. Jak przekonują lekarze, ich obecność to jeden z etapów leczenia. Pokój w ramach projektu wspólnie z Fundacją Polsat stworzyła firma Procter&Gamble. Jest w nim 17 łóżek, łazienka z prysznicem wyposażona m.in. w pralkę i suszarkę, toaleta oraz kuchnia połączona z jadalnią.

 

Pomysł stworzenia pokojów w ramach projektu "Z dumą wspieramy Mamy" w placówkach medycznych powstał w 2014 r. Wówczas firma P&G oraz Fundacja Polsat wspólnie otworzyły pierwszą tego typu przestrzeń w łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, na Oddziale Chirurgii i Urologii Dziecięcej.

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze