8-latek kierował quadem. Zderzył się z autobusem

Polska

Do groźnego wypadku doszło w Siemianowicach Śląskich. Około godziny 12:00 na ul. Kościelnej 8-latek prowadzący quada uderzył w miejski autobus. Chłopiec z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

- Quad prowadzony przez 8-latka w pewnym momencie zjechał ze swojego pasa ruchu i zderzył się z autobusem nadjeżdżającym z naprzeciwka - powiedziała polsatnews.pl podkom. Tatiana Lukoszek, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich.

 

Lukoszek przyznała, że stan chłopca był poważny. 8-latek został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Policja bada przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 

Prawo jazdy od 14 roku życia

 

Od 19 stycznia 2013 r. weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, która wprowadziła definicje quada. Według niej quady dzielą się na czterokołowce i czterokołowce lekkie.

 

Do poruszania się dużym quadem, (którego masa własna nie przekracza 550 kg w przypadku przewozu rzeczy i 400 kg w przypadku przewozu osób) wymagane jest prawo jazdy kategorii B lub B1.

 

W przypadku czterokołowców lekkich, których masa własna nie przekracza 350 kg, obowiązkowe jest posiadanie kategorii AM, lub innej uprawniającej do kierowania motorowerem.

 

Kategorię AM można uzyskać, mając skończone 14 lat po uzyskaniu zgody prawnego opiekuna.

 

polsatnews.pl

bas/paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze