Niszczyli lasy quadami, szukano ich od miesięcy. Wpadli i słono zapłacą

Polska
Niszczyli lasy quadami, szukano ich od miesięcy. Wpadli i słono zapłacą
Nadleśnictwo Piotrków

Dwaj mieszkańcy powiatu piotrkowskiego (Łódzkie) organizowali sobie wyścigi quadami w lasach Nadleśnictwa Piotrków od listopada 2017 r. Rozjeżdżali leśne dukty, niszczyli urządzenia melioracyjne. Liczne zasadzki zastawiane przez straż leśną i policję nie dawały efektów, aż w końcu mężczyźni wpadli. Grozi im m.in. 20 tys. zł grzywny.

Leśnicy podkreślają, że quadowcy nie tylko łamali zakaz wjazdu do lasów, ale przede wszystkim stanowili zagrożenie dla osób w nich wypoczywających. Straż leśna przez wiele miesięcy otrzymywała od postronnych osób informacje o jeżdżących quadami dwóch mężczyznach.

 

Postawiono im blisko 40 zarzutów


Straż leśna rejestrowała ich "wyczyny" za pomocą monitoringu, ale brak tablic rejestracyjnych uniemożliwiał identyfikację i ujęcie. Liczne zasadzki prowadzone przez leśników, straż leśną i policję nie przynosiły efektów, ale do czasu… Quadowcy wpadli na gorącym uczynku w ubiegłym tygodniu.

 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił postawić "rajdowcom" blisko 40 zarzutów za popełnione wykroczenia. Poza koniecznością naprawy wyrządzonych szkód - uszkodzonych dróg leśnych i urządzeń melioracyjnych - grożą im grzywny o łącznej wartości ok. 20 tys. zł.

 

 

Lasy są monitorowane, a kary będą surowe


Leśnicy przypominają, że lasy Nadleśnictwa Piotrków są monitorowane, a wjazd pojazdem silnikowym do lasu jest zabroniony. Zapowiadają również, że coraz częstsze tego typu wykroczenia będą surowo karane.

 

polsatnews.pl

grz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie