Jeden z najgroźniejszych polskich przestępców zatrzymany w Bułgarii. Ukrywał się blisko 10 lat

Świat
Jeden z najgroźniejszych polskich przestępców zatrzymany w Bułgarii. Ukrywał się blisko 10 lat
KWP Opole

Kryminalni z Opola namierzyli jednego z najgroźniejszych polskich przestępców Michała K. pseudonim "Pasek". Mężczyzna przez wiele lat był liderem zorganizowanej grupy przestępczej. Ścigano go kilkoma listami gończymi od blisko dziesięciu lat. Jak się okazało zaszył się w Bułgarii.

Zdaniem śledczych Michał K. przez wiele lat był liderem zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. On i jego ludzie zajmowali się między innymi produkcją i handlem narkotykami, rozbojami, kradzieżami, oszustwami oraz szeregiem innych przestępstw.

 

Zmieniał wygląd i dokumenty

 

Policjanci w 2010 roku rozbili grupę, ale Michał K. chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej opuścił Polskę i zaczął się ukrywać. W tym czasie wydano za nim kilka listów gończych, Europejski Nakaz Aresztowania oraz tzw. czerwoną notę Interpolu. Ta ostatnia oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań oraz że osoba zatrzymana będzie podlegać ekstradycji.


Sprawą "Paska" zajął się Zespół Poszukiwań Celowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Funkcjonariusze ustalili, że Michał K. często zmieniał miejsca pobytu i swój wygląd. Posługiwał się także fałszywymi danymi personalnymi. Z uwagi na to, że mężczyzna przemieszczał się po kilku krajach europejskich, w sprawę włączono dodatkowo funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji.


Po ustaleniu, że poszukiwany przebywa na terenie Bułgarii, wysłano do tego kraju polskich funkcjonariuszy. W wyniku międzynarodowej współpracy bułgarska grupa realizacyjna wyspecjalizowana w zatrzymywaniu najgroźniejszych przestępców, 23 maja zatrzymała Michała K.

 

 

Zaskoczony 200 km od Sofii


Ukrywał się w miejscowości oddalonej o 200 km od Sofii. Mężczyzna wylegitymował się podrobionym dokumentem tożsamości i nie chciał podać prawdziwych danych personalnych. Był zaskoczony, gdy na miejscu zobaczył opolskich kryminalnych. Aktualnie oczekuje w areszcie na ekstradycję do Polski.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie