Były skazany pobił strażnika więziennego. Zatrzymano go na siłowni

Polska

30-letni mężczyzna, który odbywał w przeszłości karę pozbawienia wolności m.in. za rozboje, rozpoznał na gdańskiej ulicy funkcjonariusza z więzienia. Natychmiast zaczął go znieważać i szarpać. Napadnięty próbował się bronić, ale został dotkliwie pobity i trafił do szpitala. Sprawca uciekł. Zatrzymany został przez kryminalnych następnego dnia, gdy ćwiczył w siłowni.

Policjanci otrzymali w poniedziałek zgłoszenie o tym, że na gdańskim Przymorzu doszło do pobicia i znieważenia mężczyzny. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a kiedy poczuł się nieco lepiej zawiadomił o zdarzeniu policjantów.

 

Rozpoznał strażnika z więzienia


Okazało się, że napadnięty jest funkcjonariuszem Służby Więziennej. 20 kwietnia wracał do domu i to wtedy został zaczepiony przez 30-letniego byłego skazanego.

 

Były więzień, który odbywał w przeszłości karę pozbawienia wolności mi.in. za rozboje, rozpoznał funkcjonariusza. Podszedł do niego, zaczął szarpać, a następnie dotkliwie pobił. Później uciekł.


Dzięki zdobytym przez kryminalnych informacjom w czwartek poszukiwany trafił do aresztu. Został zatrzymany w jednej z siłowni na terenie Gdańska. Mężczyzna nie stawiał oporu, był zaskoczony widokiem policjantów.

 

Grozi mu 5 lat więzienia


30-latek usłyszy zarzut uszkodzenia ciała oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego. Za te przestępstwa grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie