Najlepsze przeboje i kabarety. Startuje Polsat SuperHit Festiwal

Polska

Już w piątek Sopot stanie się stolicą polskiej piosenki - rozpoczyna się Polsat SuperHit Festiwal. W czasie trzech dni na deskach Opery Leśnej wystąpią legendy estrady i kabaretu oraz artyści, którzy mogą pochwalić się co najmniej platynową płytą lub singlem, przyznanym im w okresie od stycznia 2017 r. do lutego 2018 r. Najlepsze przeboje i kabarety - od piątku do niedzieli w Telewizji Polsat.

Polsat SuperHit Festiwal to festiwal artystów, którzy odnieśli sukces. Jego formuła uwzględnia wszystkie najnowsze trendy dystrybucji muzyki, czyli zarówno sprzedaż płyt, najczęściej grane utwory w radiu, jak i płatną oraz bezpłatną dystrybucję muzyki w internecie oraz na urządzeniach mobilnych.

 

W piątek, 25 maja, pierwszego dnia festiwalu w "Koncercie Platynowym" wystąpią artyści, którzy mogą pochwalić się niezwykłym osiągnięciem na rynku muzycznym, czyli co najmniej platynową płytą lub singlem, które przyznano im w okresie od stycznia 2017 roku do lutego 2018 roku. To wyjątkowe wyróżnienie od odbiorców jest powodem do dumy dla każdego muzyka.

 

Na deskach Opery Leśnej wystąpią m.in. Boys, Cleo, Ania Dąbrowska, Doda i Popek.

 

Tego dnia zaśpiewają też Sylwia Grzeszczak, Sławomir i Maryla Rodowicz, która "Małgośkę, swój wielki przebój po raz pierwszy zaprezentowała właśnie na deskach Opery Leśnej w Sopocie w 1973 roku.

 

 

W sobotę, drugi dzień festiwalu zacznie się koncertem Radiowy Przebój Roku. Na scenie - podobnie jak w latach ubiegłych - artyści, których przeboje słuchane były najczęściej w ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośniach radiowych.

 

Wśród gwiazd koncertu m.in. Margaret, Kayah, Grzegorz Hyży, Sound’n’Grace i Filip Lato, Anna Wyszkoni i Lanberry.

 

Drugą atrakcją tego dnia festiwalu będzie wyjątkowy jubileusz. Tym razem przekrój swojej twórczości zaprezentuje jedyny i niepowtarzalny Michał Bajor.

 

 

Trzeci dzień Polsat SuperHit Festiwal to Sopocki Hit Kabaretowy. Premierowe i najbardziej znane skecze i piosenki połączy tytuł "Na zdrowie!". Na scenie pojawią się m.in. Kabaret Neo-Nówka, Ani Mru Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących,  Jerzy Kryszak oraz Grzegorz Halama. Sopocki Hit Kabaretowy poprowadzą: Paulina Sykut-Jeżyna, Piotr Bałtroczyk i Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru.

 

 

Podczas trzech dotychczasowych edycji Polsat SuperHit Festiwal, Telewizja Polsat była liderem oglądalności, a wszystkie koncerty obejrzało łącznie ponad 22 miliony widzów.

 

 

 

Więcej informacji o programie i gwiazdach Polsat SuperHit Festiwal na stronie polsat.pl. Tu również m.in. kulisy festiwalu i przygotowań do niego oraz rozmowy z artystami.

 

polsat.pl, Polsat News

dk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie