Rusza Polsat SuperHit Festiwal. Na scenie m.in. Lady Pank, Piasek i IRA

Kultura
Rusza Polsat SuperHit Festiwal. Na scenie m.in. Lady Pank, Piasek i IRA
Polsat News

Wielkie gwiazdy i wiele godzin dobrej muzyki, a na deser doskonała rozrywka. Już dziś rozpoczyna się jedno z największych muzycznych wydarzeń roku. W sopockiej Operze Leśnej i w telewizji Polsat o godzinie 20:00 ruszy Polsat Superhit Festiwal.

Między 27 a 29 maja, w trakcie Polsat SuperHit Festiwalu, na scenie Opery Leśnej w Sopocie wystąpi czołówka najbardziej popularnych polskich artystów. Zaprezentują się zarówno ci, którzy w ostatnim czasie mogą pochwalić się najwyższą sprzedażą płyt, ale też ci, których każdego dnia słyszymy w polskich stacjach radiowych.

 

Na scenie wystąpią muzycy, których płyty w okresie od stycznia 2015 do lutego 2016 pokryły się platyną. Spośród tego wąskiego grona, wybrani zostali artyści, którzy w przebojowy sposób zaskarbili sobie gusta polskiej publiczności. Będą to m.in.: Dawid Podsiadło, Andrzej Piaseczny, Stanisława Celińska, Perfect, Bracia - wspólnie z Krzysztofem Cugowskim, Sound'n'Grace, Grzegorz Hyży, Golec uOrkiestra oraz Anna Wyszkoni.

 

Trzy jubileusze

 

Dla Ani Wyszkoni występ podczas festiwalu będzie też okazją do świętowania 20 lat pracy artystycznej. - To będzie wyjątkowe wydarzenie. Cały festiwal będzie hucznie obchodzony nie tylko w Sopocie, ale w ogóle w całej Polsce – powiedziała Polsat News Wyszkoni.

 

W piątek 27 maja odbędą się jeszcze dwa rockowe jubileusze. 35 lat na scenie w specjalnym, pełnym przebojów koncercie zatytułowanym "Tacy sami od 35 lat" podsumuje jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych lat 80-tych – grupa Lady Pank.


Z kolei w koncercie "Parę chwil", 30 lat świętować będzie zespół IRA, którego piosenki stały się symbolem odradzającej się w latach 90-tych Polski.

 

Pozytywnie zaskoczeni

Niektórzy artyści byli zaskoczeni tym, że zostali wyróżnieni platynową płytą. – Nikt się nie spodziewał robiąc tę płytę, że zajdziemy w tak krótkim czasie aż tak daleko – powiedział Polsat News Grzegorz Hyży - To jest niesamowite - dodał wykonawca.

 

- Nie jest prosto sprzedać płytę, ale też mam to szczęście, że po 24 latach na scenie dorobiłem się własnej publiczności - ocenił Andrzej "Piasek" Piaseczny.

 

Polsat News

 

mr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze