Grzeszczak, C-Bool i Podsiadło najpopularniejsi w Radiowym Przeboju Roku - Polsat SuperHit Festiwal 2017

Kultura
Grzeszczak, C-Bool i Podsiadło najpopularniejsi w Radiowym Przeboju Roku - Polsat SuperHit Festiwal 2017
Polsat News

Sylwia Grzeszczak, C–Bool oraz Dawid Podsiadło to wykonawcy, których przeboje, według ZPAV-u, były najczęściej odtwarzane w polskich rozgłośniach radiowych. Podczas drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal w koncercie "Radiowy Przebój Roku" widzowie usłyszeli najpopularniejsze piosenki z radiowych anten. Energetyczny koncert na zakończenie dała obchodząca jubileusz 10-lecia na scenie Ewa Farna.

W koncercie "Radiowy Przebój Roku" wystąpili artyści, których przebojów słuchaliśmy najczęściej w ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośniach radiowych.

 

Najpopularniejsze hity na scenie w Sopocie

 

Listę tych najpopularniejszych hitów przedstawił partner festiwalu, Związek Producentów Audio-Video (ZPAV). W sobotni wieczór wśród nich znaleźli się Enej i ich piosenka "Może będzie lepiej", Bednarek z przebojem "List", Grzegorz Hyży w hicie "Pod wiatr" czy Natalia Szroeder, której "Lustra" pokryły się podwójną platyną notując ponad 5 tysięcy odtworzeń.

 

Aż trzy piosenki tego wieczoru wykonał Feel, który od 10 lat podbija radiowe listy przebojów. Lider i wokalista zespołu Piotr Kupicha dziękował swoim fanom, śpiewając jeden z najpopularniejszych przebojów 2016 roku "Swoje szczęście znam" oraz hity z debiutanckiej, diamentowej płyty "Pokaż na co Cię stać" i "A gdy już jest ciemno".

 

Jak zawsze sopocka publiczność zgotowała gorącą owację Beacie Kozidrak, która na scenie Opery Leśnej wykonała swoje dwa najnowsze hity "Upiłam się Tobą" i "Niebiesko-zielone". W "Radiowym Przeboju Roku" wystapiła także Margaret, która zaśpiewała swoją piosenke "Cool me down". Usłyszeć można było także Ewelinę Lisowską i jej hit "Prosta Sprawa" oraz dj-a Gromee'a w utworze "Fearless".

 

Taneczna Opera Leśna

 

Ciepło sopocka publiczność przyjęła Monikę Lewczuk, która zaśpiewała podwójnie platynowy hit "Ty i ja" z ponad 6 tysiącami odtworzeń na antenach radiowych. Inna wokalistka młodego pokolenia Natalia Nykiel i jej piosenka "Error" znalazła się w czołówce zestawienia z 38 milionami odsłon w Internecie i ponad 6300 emisjami w radiu.

 

Tanecznie w Operze Leśnej zrobiło się  za sprawą  Lanberry i jej przeboju "Piątek". Na podium zestawienia znaleźli się - na miejscu trzecim Sylwia Grzeszczak z hitem "Tamta dziewczyna" (ponad 74 miliony odtworzeń w Internecie i 10 tysięcy w rozgłośniach radiowych). Na drugim miejscu uplasował się dj i producent muzyczny C-Bool z przebojem "Never Go Away" (8300 odtworzeń w radiu i 34 miliony w Interenecie), a na szczycie zestawienia znalazł się przebój Dawida Podsiadło "W dobrą stronę" (ponad 9 tysięcy odtworzeń w radiu). Zwycięzca, który ma przerwę w karierze i koncertowaniu, z telebimów podziękował za wyróżnienie i pozdrowił sopocką i telewizyjną publiczność.

 

Kryształowe serce za 10 lat z Ewą Farną

 

Obchodzić jubileusz na scenie w wieku 24 lat może tylko jedna artystka - Ewa Farna. Jest gwiazdą i w Polsce i w Czechach, a jej piosenki towarzyszą nam od 10 lat. Pierwszą płytę nagrała w wieku zaledwie 13 lat, a na scenie Opery Leśnej debiutowała podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2009 otrzymując wówczas w konkursie "trendy" nagrodę internautów.

 

Tego wieczoru zabrzmiały jej przeboje: "Ulubiona rzecz", "Bez łez", "Wszystko albo nic", "Bumerang" czy "Ewakuacja". Doskonały mocny głos, charyzma i niesamowita muzyczna wrażliwość - Ewa Farna podczas swojego jubileuszu pokazała wszystkie swoje oblicza, a publiczność doskonale bawiła się również przy hitach "Na ostrzu", "Znak" czy "Cicho".

 

Z okazji jubileuszu 10 lat na scenie wokalistka otrzymała "Kryształowe serce" od Polsatu i pamiątkową statuetkę od słuchaczy RMF FM.

 

Polsat SuperHit Festiwal 2017 organizuje Telewizja POLSAT we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz AlberT Production. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV). Patronem medialnym Polsat SuperHit Festiwal 2017 jest radio RMF FM. Oficjalnymi partnerami technologicznymi i dostawcami szybkiego Internetu LTE, na potrzeby Polsat SuperHit Festiwal 2017 są Plus i Cyfrowy Polsat. Oficjalny Partner Flotowy - Grupa Zdunek.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie