Był pijany i na pełnym gazie jeździł czarnym mercedesem po miejskim parku. Został aresztowany

Polska

Policja z Legnicy zatrzymała 34-letniego kierowcę czarnego mercedesa, który z dużą prędkością jeździł alejkami miejskiego parku i zmuszał pieszych do ucieczki. Funkcjonariusze odnaleźli auto zaparkowane przy jednej z ulic. Gdy chcieli zatrzymać kierowcę, ten zaczął wykonywać gwałtowne manewry, próbował przejechać policjanta, wreszcie uderzył w radiowóz. Był pijany. Sąd aresztował go na 2 miesiące.

Dyżurny oficer Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał kilka telefonów od wystraszonych mieszkańców. Ludzie informowali o kierowcy mercedesa, który jeździ alejkami miejskiego parku. Przechodnie musieli uciekać na bok, aby uniknąć potrącenia.

 

Funkcjonariusze sprawdzili najbliższą okolicę. Wkrótce przy ul. Nowy Świat dostrzegli podobne do opisywanego auto.

 

Mężczyzna, widząc podchodzących do niego policjantów, włączył silnik i zaczął gwałtowanie cofać samochodem. Funkcjonariusze natychmiast wsiedli do radiowozu i udali się w pościg za kierowcą. Po przejechani kilkudziesięciu metrów, policjanci zablokowali ucieczkę mężczyźnie i podbiegli do samochodu, aby go zatrzymać.

 

Kierowca mercedesa nie zamierzał się poddać kontroli, nie reagował na wezwania policjantów. Kiedy funkcjonariusz stanął przed jego autem, mężczyzna próbował go przejechać, a następnie uderzył w radiowóz.

 

Kierowca został w końcu wyciągnięty siłą z pojazdu. Wobec funkcjonariuszy zachowywał się agresywnie i wulgarnie, nie reagował na ich polecenia.


Policjanci przebadali 34-letniego mieszkańca Legnicy alkomatem, który wykazał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - poinformowała podkom. Iwona Król-Szymajda z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za czyny, których się dopuści, sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.


Do zdarzenia doszło w sobotę 21 kwietnia, ale policja poinformowała o nim w środę.

 

polsatnews.pl

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze