Pościg za betoniarką. Ugrzęzła, a kierowca ruszył do pieszej ucieczki. Auto było kradzione

Polska

Wjeżdżający do Polski kierowca ciężarowego Mercedesa Actrosa typu betoniarka nie miał zamiaru zatrzymać się do kontroli w okolicach Świecka i zaczął uciekać. Funkcjonariusze Straży Granicznej podjęli pościg, który zakończył się, gdy kierowca betoniarki skręcił w polną drogę, gdzie ugrzązł. 31-latek porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo, ale mu się nie udało. Ciężarówka okazała się kradziona.

- W ciągu kilku minionych dni funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka (Lubuskie) odzyskali trzy kradzione auta o łącznej wartości ponad 600 tys. zł - poinformował w poniedziałek rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG Rafał Potocki.

 

Seria zatrzymań Straży Granicznej


Seria zatrzymań rozpoczęła się w czwartek. Tego dnia patrol SG skontrolował 39-letniego mieszkańca Mazowsza jadącego Jeepem Grand Cherokee. Mężczyzna nie miał żadnych dokumentów pojazdu, nie miał też prawa jazdy. Po weryfikacji danych pojazdu w Systemie Informacyjnym Schengen okazało się, że auto zostało skradzione w Niemczech. Jego wartość to ok. 200 tys. zł.

 


W piątek funkcjonariusze wytypowali do kontroli wjeżdżający do naszego kraju pojazd ciężarowy marki Mercedes Actros typu betoniarka. Kierowca nie chciał się zatrzymać do kontroli. 31-letni mieszkaniec województwa lubuskiego został zatrzymany po pościgu. W pojeździe, którym uciekał, była wyłamana stacyjka. Zatrzymanego mężczyznę wraz z pojazdem przekazano funkcjonariuszom policji ze Słubic.

 

Zjechał do lasu, porzucił auto i uciekł


Natomiast w sobotę strażnicy graniczni skierowali do kontroli jadącą od strony Niemiec Toyotę RAV4. Kierowca jednak odjechał z dużą prędkością w kierunku Poznania. W czasie pościgu zjechał do lasu, porzucił auto i uciekł. Poszukiwania go w okolicy nie przyniosły rezultatu. Wartość odzyskanej Toyoty to ok. 130 tys. zł.


W tym roku dzięki działaniom Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej udało się odzyskać 28 pojazdów o łącznej wartości 3,4 mln zł.


PAP, polsatnews.pl

grz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie