Szarżował na kradzionym motocyklu. Zatrzymany po pościgu

Polska

22-letni mieszkaniec Gorzowa, bez uprawnień, na kradzionym motocyklu, jechał z prędkością 185 km/h. Został zatrzymany po pościgu przez policjantów gorzowskiej drogówki. Kierowca straci prawo jazdy kategorii "B". Odpowie również za kradzież i szereg wykroczeń drogowych.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie. Policjanci z gorzowskiej drogówki zauważyli na ul. Kobylogórskiej jadącego bardzo szybko motocyklistę. Pomiar prędkości na ul. Strażackiej wskazywał 103 km/h w terenie zabudowanym. A to już oznaczało utratę prawa jazdy.


Motocyklista poza tym ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe i nie zatrzymał się do kontroli. Dojeżdżając do Brzozowca na liczniku miał już 185 km/h.

 

Motocykl skradziony w Niemczech


Kiedy 22-latka zatrzymano okazało się, że motocykl został skradziony na terenie Niemiec. A młody mężczyzna na motocykl nie powinien wsiadać, ponieważ nigdy nie miał do tego uprawnień.


Teraz odpowie za dwa przestępstwa: kradzież motoru oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co od niedawna kwalifikowane jest jako przestępstwo.

 

22-latek będzie się również musiał tłumaczyć, m.in. z braku wymaganych dokumentów, przekroczenia prędkości, brak uprawnień do kierowania motocyklem.

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie