Potrącił funkcjonariusza, uderzył w radiowóz i uciekł. Pomimo pościgu, kierowcy nie zatrzymano

Polska
Potrącił funkcjonariusza, uderzył w radiowóz i uciekł. Pomimo pościgu, kierowcy nie zatrzymano
Polsat News

Świętokrzyscy stróże prawa poszukują kierowcy, który w czwartek rano potrącił policjanta i uciekł z miejsca zdarzenia, do którego doszło na krajowej "siódemce" w okolicach Chęcin. Funkcjonariusz przebywa w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W czwartek we wczesnych godzinach rannych na remontowanym odcinku krajowej „siódemki” w okolicach Chęcin jadący nieoznakowanym radiowozem policjanci zatrzymali do kontroli ciemnego volkswagena na zagranicznych numerach rejestracyjnych.

 

- Kierowca zjechał na pobocze. Kiedy policjanci wysiedli z radiowozu, samochód gwałtownie ruszył. Volkswagen potrącił jednego z funkcjonariuszy, a później uderzył w radiowóz i oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku Warszawy. Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem, ale mężczyzny nie udało się zatrzymać - relacjonował mł.asp. Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

 

Dodał, że ranny funkcjonariusz, którego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, przebywa w szpitalu. Trwają poszukiwania uciekiniera i ustalanie motywów jego działania.

 

- Zwracamy się z apelem do kierowców, którzy jechali w tym czasie krajową "siódemką" i zauważyli ciemnego volkswagena na austriackich numerach rejestracyjnych o kontakt pod numerem 997 lub 112 - powiedział Majchrzak.

 

PAP

nro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze