Warszawska skarbówka może sprawdzić darowiznę dla o. Rydzyka. Chodzi o "samochody od bezdomnego"

Polska
Warszawska skarbówka może sprawdzić darowiznę dla o. Rydzyka. Chodzi o "samochody od bezdomnego"
Polsat News

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy przekazał do Warszawy wniosek o kontrolę dotyczącą samochodów, które o. Tadeusz Rydzyk miał otrzymać od "bezdomnego Stanisława z Warszawy". Poinformował o tym poseł Nowoczesnej Adam Szłapka, który domagał się sprawdzenia legalności darowizny. "Czy Warszawa zarządzi kontrolę, czy ukręci sprawie łeb?" - pyta polityk w swoim wpisie na Facebooku.

"Po przekazaniu sprawy przez Urząd Skarbowy w Toruniu Dyrektorowi Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, sprawa trafiła na biurko Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie" - poinformował Szłapka.

 

 

 

Adam Szłapka pod koniec stycznia powiadomił CBA i toruński urząd skarbowy ws. dwóch samochodów, które o. Tadeusz Rydzyk miał otrzymać od "bezdomnego Stanisława z Warszawy", który "niestety zmarł". Redemptorysta mówił o tym w Telewizji Trwam, a nagranie błyskawicznie podbiło internet. 

 

Prokuratura jeszcze nie zdecydowała

 

Poseł Nowoczesnej chciał, aby CBA i urzędnicy skarbowi sprawdzili, czy darowizna i jej rozliczenie były zgodne z prawem oraz czy zostały uwzględnione w jakichkolwiek dokumentach.

 

Po zawiadomieniu, CBA skierowało dokumenty do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Ta ma zdecydować, czy wszcząć śledztwo, czy przekazać sprawę do rozpatrzenia CBA lub innej prokuraturze, czy też umorzyć.

 

polsatnews.pl

paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie