O. Rydzyk krytykuje projekt PiS zakazujący hodowli zwierząt na futra. "To jest jakaś schizofrenia"

Polska
O. Rydzyk krytykuje projekt PiS zakazujący hodowli zwierząt na futra. "To jest jakaś schizofrenia"
Polsat News

- Zastanawiają się nad tymi futerkami, rozdzierają szaty. Ale człowieka wolno zabić. I to prawica jest? I to ludzie są? - pytał ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja, oceniając projekt PiS wprowadzający m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra. Projekt poparł prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt – apelował.

W listopadzie 2017 r. grupa posłów PiS wniosła do Sejmu projekt ustawy o ochronie zwierząt.


W projekcie proponują się m.in. wprowadzenie zakazu hodowli i chowu zwierząt futerkowych w celu pozyskiwania futer. "Chów i hodowla zwierząt w tym celu przysparza zwierzętom zbędne cierpienie, a ponadto niektóre fermy negatywnie wpływają na środowisko naturalne" – napisali autorzy projektu w uzasadnieniu.


Projekt przewiduje także m.in. zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach i zakaz trzymania psów na uwięzi.


"Ludzie mogą żyć bez tego"


Wśród parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, którzy podpisali pod projektem, jest m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński.


- Niech futra przejdą do historii. Ta wystawa ma przysłużyć się bardzo ważnemu przedsięwzięciu. Chodzi o to, by cierpienia, cierpienia zwierząt, było na świecie mniej, dużo mniej niż dzisiaj. A cierpienia zwierząt futerkowych to jedne z najgorszych cierpień, jakie w ogóle mają miejsce. (…) Naprawdę, ludzie mogą żyć bez tego. Ludzie mogą żyć, nie korzystając z takich futer. I wreszcie, ludzie mogą być bardziej ludzcy! - powiedział prezes PiS na nagraniu, które odtworzono podczas inauguracji wystawy "Niech futra przejdą do historii", zorganizowanej w Parlamencie Europejskim przez organizacje pozarządowe i europosłów PiS.


"I kotka żałować"


- Te futerka przejmie kto? Niemcy i Rosjanie najpierw. Czy kto jeszcze? I kotka żałować. Do więzienia wsadzą (…) Tu się szanuje zwierzątka. Trzeba je szanować, ale równocześnie zabija się dzieci w Polsce. I mówią, że to są katolicy. Pewnie wszyscy byli w kościele na Boże Narodzenie. I co to jest? To jest jakaś schizofrenia - powiedział jeszcze w styczniu w Radiu Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk. Jego słowa przytoczył "Super Express".


- Rozmawiałem z człowiekiem, który hoduje w Polsce zwierzęta futerkowe, nabrane kredyty, siedem tysięcy ludzi pracuje i gdzie oni teraz mają pójść? Na bruk? Kto zapłaci za te kredyty, kto zapłaci za to wszystko? - pytał redemptorysta.


31 stycznia w Telewizji Trwam wyemitowano także reportaż "Nie dla zamknięcia branży futerkowej w Polsce".

 

 

polsatnews.pl, se.pl

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie