"Pieniądze poszły na geotermię Rydzyka, a nie na walkę ze smogiem"

Polska

- Rząd PO-PSL zainstalował czujniki badające poziom smogu. Wcześniej nawet nie wiedzieliśmy, że jesteśmy truci. PO przygotowała program nie tylko sprawdzenia powietrza, ale zostawiliśmy też program z pieniędzmi na finansowanie działań podejmowanych przez samorządy - powiedział w Polsat News Sławomir Neumann (PO), pytany o wkład Platformy w walkę ze smogiem.

Neumann podkreślił, że to Prawo i Sprawiedliwość w 2015 r. zastopowało ustawę antysmogową.

 

- Zablokowanie dopłat na wymianę pieców i docieplanie budynków to była jedna z pierwszych decyzji PiS. Pieniądze w tym czasie poszły na geotermię Rydzyka, a nie na walkę ze smogiem - stwierdził szef klubu PO.

 

Jak dodał, po tej decyzji sejmiki wojewódzkie zaczęły podejmować własne, samodzielne uchwały, które miały wpłynąć na poprawę powietrza. - I żeby nie było wątpliwości, były one rządzone przez PO i PSL - dodał.

 

Neumann stwierdził również, że walka ze smogiem to ogromne wyzwanie, które powinno odbywać się "pozapartyjnie". - Przecież tym powietrzem oddychają wyborcy wszystkich partii - powiedział.

 

PO wysłała prezydentowi swój projekt ustawy o IPN

 

Gość Polsat News odniósł się także do ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. PO przesłała prezydentowi swoje propozycje zmian w nowelizacji. Neumann przekonywał, że to dobry projekt, skonsultowany z historykami i organizacjami żydowskimi. Jego zdaniem propozycja Platformy to "szansa na wyjście z kryzysu politycznego".

 

- W sposób bezrozumny wpędził nas w niego Zbigniew Ziobro i Patryk Jaki. Chcemy, żeby w projekt zaangażował się prezydent - powiedział szef klubu PO. 

 

- Chodzi o to, żeby projekt dbał o dobre imię Polski i nie konfliktował nas przy tym z całym światem - dodał.

 

polsatnews.pl, Polsat News

 

nro/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie