Samochody dla o. Rydzyka od bezdomnego. Są zawiadomienia do CBA i urzędu skarbowego

Polska
Samochody dla o. Rydzyka od bezdomnego. Są zawiadomienia do CBA i urzędu skarbowego
Polsat News

"Musimy się dowiedzieć, kim był ten człowiek i czy rzeczywiście istniał. Czy został odprowadzony podatek od tej darowizny?"- pyta poseł Nowoczesnej Adam Szłapka, który powiadomił CBA i toruński urząd skarbowy. Chodzi o dwa samochody, które o. Tadeusz Rydzyk miał otrzymać od "bezdomnego Stanisława z Warszawy", który "niestety zmarł". Redemptorysta mówił o tym w Telewizji Trwam.

"Tak, dwa samochody dostaliśmy. Przyjechał bezdomny i dał nam dwa samochody. Pan Stanisław z Warszawy, niestety zmarł" - powiedział o. Rydzyk w jednej z audycji na antenie swojej stacji - TV Trwam.

 

Filmik ma być fragmentem dłuższej wypowiedzi redemptorysty z 2016 roku, który tłumaczył, że ów "bezdomny Stanisław" pieniądze na samochody miał wygrać w totolotku, a dał je Rodzinie Radia Maryja, bo uważa, że dobrze służy ludziom.

 

 

Poseł Adam Szłapka chce, aby CBA i urzędnicy skarbowi sprawdzili, czy darowizna i jej rozliczenie były zgodne z prawem oraz czy zostały uwzględnione w jakichkolwiek dokumentach.

 

- Zawiadomienie złożyłem w piątek, czekam na reakcję - poinformował polsatnews.pl poseł Nowoczesnej.

 

"Takie rzeczy tylko w »państwie PiS«"

 

Szłapka wskazuje, że "znany przedsiębiorca, ojciec Tadeusz Rydzyk, będący właścicielem prywatnej telewizji, mający bardzo silne powiązania z władzą, korzystający z dofinansowania z pieniędzy publicznych z konkretnych ministerstw, nagle ujawnia, że dostał z niewiadomego źródła dwa luksusowe samochody, i mówi, że dostał te samochody od bezdomnego, czyli nie ma żadnego uzasadnienia". 

 

"Takie rzeczy tylko w »państwie PiS«" - napisał poseł na swoim profilu na Facebooku.

 

 

 

"Rydzyk to jeden najlepszych przyjaciół rządu"

 

O tym, że Szłapka poprosił CBA i toruńską skarbówką Nowoczesna poinformowała też na Twitterze.

 

Internauci organizują "zlot"

 

Fragment nagrania z udziałem założyciela Radia Maryja błyskawicznie stał się hitem internetu.

 

Na Facebooku powstało nawet wydarzenie "I Oficjalny Zlot Bezdomnych Właścicieli Luksusowych Aut", które ma się odbyć 1 kwietnia w Toruniu. Chęć udziału w nim wyraziło już ponad 20 tys. osób.

 

polsatnews.pl, wp.pl

paw/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!