"Grali w pokera, w pewnym momencie wybuchła awantura". Policja zatrzymała Polaka w związku z morderstwem rodaka

Świat
"Grali w pokera, w pewnym momencie wybuchła awantura". Policja zatrzymała Polaka w związku z morderstwem rodaka
Twitter/Independent.ie

Irlandzka policja aresztowała 38-letniego Polaka w związku z zabójstwem innego Polaka, do którego doszło w sylwestrową noc w małym miasteczku na północy Irlandii. Jak informują lokalne media mężczyzna sam zgłosił się na policję.

Do zabójstwa doszło w niewielkim Ballyjamesduff na północy Irlandii. 40-letni Polak został kilka razy dźgnięty nożem na godzinę przed nadejściem nowego roku. Trafił do szpitala, ale jego życia nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł w noworoczny poniedziałek. 

Kłótnia podczas gry w pokera

 

Sekcja zwłok potwierdziła, że 40-latek zmarł od ran zadanych nożem. Jak się później okazało, jego śmierć była wynikiem sprzeczki, do której doszło przed domem, w którym mężczyzna mieszkał wraz z innymi Polakami.

 

"W Sylwestra grali w pokera. W pewnym momencie wybuchła awantura, która przeniosła się przed dom. Niestety, jeden z mężczyzn został pchnięty nożem" - relacjonował mediom sąsiad zamordowanego Polaka.

 

Świadek zapewnił, że mieszkający w sąsiedztwie Polacy nie byli uciążliwi, a w domu przy Dublin Street nie dochodziło wcześniej do awantur.

 

Sam zgłosił się na policję

 

Po śmierci Polaka policja wszczęła śledztwo. O sprawie poinformowano również ambasadę RP w Dublinie.

 

W środę wieczorem na posterunek policji dobrowolnie zgłosił się 38-letni Polak, który może być zamieszany w tę sprawę. Został zatrzymany. Nie wiadomo jednak czy usłyszał zarzuty. 

 

Policja nadal apeluje jednak o pomoc w śledztwie do osób, które w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia przebywały w okolicy oraz do Polaków i członków innych społeczności, którzy mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

 

Independent

dk/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie