Holenderscy policjanci z wizytą na Śląsku. Zwiedzili m.in. obóz Auschwitz-Birkenau

Polska
Holenderscy policjanci z wizytą na Śląsku. Zwiedzili m.in. obóz Auschwitz-Birkenau
KWP Katowice

Czteroosobowa delegacja policji holenderskiej odwiedziła komendy w Bieruniu i Zabrzu. Poza udziałem w seminarium z polskimi stróżami prawa zwiedzili m.in. obóz zagłady Auschwitz-Birkenau oraz Zabytkową Kopalnię Guido w Zabrzu. Pod koniec września w Holandii przebywała grupa polskich policjantów. Naszym funkcjonariuszom holenderscy koledzy pokazali wówczas m.in. coffeeshop.

Mundurowi z Holandii odwiedzili w ubiegłym tygodniu komendę powiatową w Bieruniu oraz komendę miejską w Zabrzu, gdzie mogli spotkać się z polskimi dzielnicowymi i kierownikami rewirów oraz zobaczyć, jak wygląda praca dzielnicowego w Polsce.


Holenderscy policjanci wzięli również udział w seminarium "Rola i zadania dzielnicowego", które odbyło się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.


Poza częścią oficjalną holenderskich gości zabrano na zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu oraz miejsca pamięci Auschwitz-Birkenau.


Pod koniec września grupa policjantów z Polski odwiedziła Zutphen w środkowej Holandii. Przy okazji podglądania codziennej pracy miejscowych policjantów oraz sposobów walki z przestępczością narkotykową odwiedzili również coffeeshop.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie