Pobili się Polacy w Holandii. Policja zabrała im m.in. łuk i strzały

Świat
Pobili się Polacy w Holandii. Policja zabrała im m.in. łuk i strzały
Twitter/leidschdagblad.nl, Politie

Dwa noże, łuk i strzały zarekwirowano pięciu Polakom, których aresztowano po bójce w Noordwijk w zachodniej Holandii. Walczący byli tak zawzięci, że funkcjonariusze musieli skorzystać z pomocy policyjnych psów, aby rozdzielić uczestników bijatyki.

Do bójki doszło w niedzielę  ok. godz. 19. Mieszkańcy Noordwijk wezwali policję, gdy zobaczyli przed jednym z budynków przy ulicy Ruyterstraat kilku bijących się mężczyzn. Mieszkają tam głównie pracownicy z Polski.

 

Okazało się, że rzeczywiście w starciu biorą udział mieszkańcy budynku.

 

Pogryziony przez policyjnego psa

 

Ponieważ uczestnicy bójki nie reagowali na policyjne wezwania, a ich rozdzielenie przez funkcjonariuszy okazało się niemożliwie, musiano skorzystać z policyjnych psów. Dopiero one poradziły sobie z krewkimi Polakami.

 

Jeden z Polaków został dotkliwie pogryziony. To ostudziło zapał bijących się. Trzech uczestników bójki próbowało się schronić w budynku, gdzie zostali zatrzymani. Dwóch pozostałych ujęto na ulicy.

 

Dwóch Polaków zostało rannych w trakcie bójki na tyle poważnie, że trafili do szpitala.

 

Przyczyny bójki pozostają nieznane

 

Rzecznik miejscowej policji przyznał w rozmowie z dziennikiem "Leidsch Dagblad", że w niedzielę bezpośrednio po bójce nie udało się wyjaśnić, co było jej przyczyną. Trwa wyjaśnianie incydentu.

leidschdagblad.nl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie