51 ton ważył czteroosiowy MAN z piaskiem. Wszystkie zatrzymane ciężarówki złamały przepisy

Biznes
51 ton ważył czteroosiowy MAN z piaskiem. Wszystkie zatrzymane ciężarówki złamały przepisy
WITD Bydgoszcz

Inspektorzy transportu drogowego trafili podczas kontroli na prawdziwe rodzynki, choć w zasadzie to na piasek. Dużo piasku. Sześć 4-osiowych ciężarówek, które mogły razem z ładunkiem ważyć maksymalnie po 32 tony każda, ważyły od 37 do 51 ton.

Inspektorzy z Bydgoszczy zatrzymali we wtorek do kontroli ciężarówki marki MAN przewożące piasek po drogach powiatu bydgoskiego, nakielskiego i żnińskiego, który wykorzystywany jest do budowy drogi S5.

 

Wszystkie pojazdy skierowano na stanowisko kontroli mas i nacisków osi. Okazało się, że żadna z nich nie ważyła tyle, ile dopuszczają przepisy. 

 

Przekroczone dopuszczalne naciski podwójnych osi napędowych


Najlżejsza z ciężarówek przekroczyła dopuszczalne normy o "zaledwie" 5 ton, a rekordzista o 19 ton. Ponadto we wszystkich ciężarówkach przekroczone zostały dopuszczalne naciski podwójnych osi napędowych.


Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, a wobec przewoźników drogowych i załadowców zostaną wszczęte przez Inspekcję Transportu Drogowego postępowania administracyjne.


Na miejsce kontroli przybyło kolejnych 6 pojazdów, aby rozładować nadmiar piasku.

 

 

 

WITD zapowiedziało już kolejne kontrole


Po odnotowaniu tego swoistego rekordu inspektorzy drogowi zapowiedzieli, że chcąc ochronić drogi w województwie kujawsko-pomorskim przed ich niszczeniem przez przeładowane pojazdy, zostały już zaplanowane kolejne akcje kontrolne.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie