Litewski tir z dwoma busami w środku. Oba kradzione

Polska
Litewski tir z dwoma busami w środku. Oba kradzione
WITD Gorzów Wielkopolski

Litewski przewoźnik, który wykonywał międzynarodowy przewóz dwóch samochodów dostawczych Mercedes Sprinter z Wielkiej Brytanii na Litwę, został zatrzymany przez inspektorów transportu drogowego w czwartek w woj. lubuskim. Okazało się, że oba busy są kradzione, a ciężarówka, którą je transportowano, jest niesprawna.

Podczas kontroli 57-letni kierowca z Litwy nie okazał dokumentów obu przewożonych pojazdów. Jak informują inspektorzy z WITD w Gorzowie Wielkopolskim, Litwin przedstawiał jedynie "jakieś papiery". W trakcie oględzin ładowni ustalono, że w jednym z busów przewożone są również części samochodowe, a do ładowni drugiego samochodu nie było dostępu.


Inspektorzy nabrali podejrzeń, że samochody mogą być kradzione. Ich przypuszczenia potwierdzili funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy zostali wezwani na miejsce kontroli. Okazało się, że oba dostawcze mercedesy skradziono w Wielkiej Brytanii.

 

Szacunkowa wartość odzyskanych samochodów to ponad 215 tys. zł. Kierowcę i samochody przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

 


Ponadto inspektorzy transportu drogowego znaleźli w środku przewożonych pojazdów tablice rejestracyjne oraz zdjętą blokadę na kierownicę.


Przy okazji okazało się również, po analizie zapisów tachografu, że kierowca tira naruszył przepisy dotyczące czasu jazdy i odpoczynku. Zatrzymano również dowód rejestracyjny ciągnika samochodowego, gdyż poruszał się z uszkodzoną szybą. 

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie