Pościg i strzelanina w Poznaniu. Mężczyzna, który dewastował samochody w rękach policji

Polska

We wtorek w poznańskiej dzielnicy Jeżyce mężczyzna wybijał szyby w zaparkowanych na ulicy samochodach. Według lokalnych mediów, w trakcie szarpaniny z funkcjonariuszami miał zabrać im policyjną broń. Doszło do strzelaniny.

- Ok. godz. 16.15 na Jeżycach obecny był prewencyjny patrol policji. W pewnym momencie policjanci usłyszeli hałasy, krzyki z ulicy, a po chwili ludzie wskazali policji mężczyznę, który miał wybijać szyby w samochodach - powiedział rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

 

- Funkcjonariusze podjęli interwencję, ujęli tego mężczyznę. Doszło także do szarpaniny, krótkiego pościgu i na ulicy Staszica padły strzały z broni. Na szczęście nikomu nic się nie stało - podkreślił Borowiak.

 

Lokalne media, powołując się na świadków zdarzenia podają, że mężczyzna - najprawdopodobniej w trakcie szarpaniny - wszedł w posiadanie policyjnej broni.

 

Według policji mężczyzna był w stanie wskazującym na zażycie narkotyków, lub dopalaczy. Obecnie przewożony jest na oddział toksykologii jednego z poznańskich szpitali. Sprawę wyjaśnia policja.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie