Strzały w Inowrocławiu. Dwóch policjantów rannych

Polska

Duża akcja Centralnego Biura Śledczego Policji w Inowrocławiu, którą przeprowadzono we wtorek ok. godz. 20, zakończyła się strzelaniną. W wymianie ognia z napastnikiem rannych zostało dwóch funkcjonariuszy CBŚP. Ranny został także mężczyzna, który strzelał do mundurowych.

- Mogę potwierdzić, że doszło do wymiany ognia. Przestępca strzelał do policjantów raniąc dwóch z nich. Ranni funkcjonariusze zostali przewiezieni do szpitala, gdzie pozostają pod opieką lekarską - powiedziała Polsat News rzeczniczka CBŚP komisarz Iwona Jurkiewicz.

 

Stan zdrowia policjantów nie jest znany

 

Stan zdrowia policjantów nie jest znany. Są obecnie diagnozowani. Komisarz Jurkiewicz podkreślała, że nie może udzielić więcej informacji, nie podała, z jaką sprawą ma związek wydarzenie.

 

Według nieoficjalnych informacji radia RMF FM, napastnik to mężczyzna, który w lutym na warszawskim Żoliborzu strzelał w kierunku interweniujących policjantów.

 

Policjantom nic się wówczas nie stało.

 

Napastnik pod nadzorem policji

  

Ranny napastnik również trafił do szpitala. - Zostaje pod nadzorem policyjnym - dodała kom. Jurkiewicz.

 

Teren wokół Osiedla Toruńskiego w Inowrocławiu, gdzie wieczorem doszło wymiany ognia, został otoczony przez służby. Świadkowie twierdzą, że nad miastem krąży policyjny śmigłowiec.

 

polsatnews.pl

 

 

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie