Twitter przywrócił wpis Miedwiediewa. Były prezydent Rosji napisał do Elona Muska

Świat
Kremlin.ru
Dmitrij Miedwiediew

Twitter przywrócił wpis Dmitrija Miedwiediewa dotyczący Polski, który kilka dni temu został usunięty z tej platformy. Były prezydent Rosji pochwalił za tę decyzję Elona Muska, który jest właścicielem serwisu społecznościowego. "Muskowi udało się jednak zmienić coś na Twitterze" - napisał.

Warszawski ratusz poinformował w sobotę o przejęciu budynku rosyjskiej szkoły średniej przy ulicy Kieleckiej na Mokotowie. W związku z tym Miedwiediew po raz kolejny zaatakował Polskę. 

 

ZOBACZ: Rosja: Dmitrij Miedwiediew pisze o Polsce. "Twór nieskończenie wrogi, chce odbudować imperium"

 

"Nie widzę żadnego sensu w utrzymywaniu stosunków dyplomatycznych z Polską. To państwo dla nas nie powinno istnieć, dopóki są tam absolutni rusofobowie u władzy, a polscy najemnicy znajdują się na Ukrainie" - stwierdził były prezydent i premier Rosji. 

 

Miedwiediew dodał, że "ci ostatni muszą być bezlitośnie eksterminowani jak śmierdzące szczury". 

Wpis Miedwiediewa powrócił na Twittera

Wpis został wkrótce usunięty z platformy. Jednak jak się okazało nie na długo. 

 

We wtorek wpis byłego prezydenta Rosji powrócił na platformę. Został jedynie opatrzony komentarzem, z którego wynika, że narusza on zasady portalu, ale pozostanie widoczny "z uwagi na interes publiczny".

 

ZOBACZ: Miedwiediew komentuje decyzję Bidena: Zdesperowany dziad

 

"Ten Tweet narusza zasady Twittera. Ponieważ jednak jego treść ma znaczenie z punktu widzenia interesu publicznego, zainteresowane osoby wciąż mogą go zobaczyć" - czytamy.

 

 

Po tym jak post został przywrócony na platformę, Dimitrij Miedwiediew opublikował wpis, w którym pochwalił właściciela Twittera, Elona Muska. 

 

"Muskowi udało się jednak zmienić coś na Twitterze" - napisał rosyjski polityk. 

 

 

Wcześniej komentując usunięcie postu Miedwiediew stwierdził w rozmowie z RIA Novosti, że Twitter "poddał się" rządom USA i Ukrainy. 

 

- Zrobił to samo co z Trumpem. Elon najwyraźniej nie poradził sobie z tym zadaniem, niestety… - ocenił Miedwiediew. Dodał jednak, że może się obejść bez tej platformy.

 

ZOBACZ: Rosja: Dmitrij Miedwiediew pochwalił Viktora Orbana za słowa o Ukrainie

 

- W końcu to tylko zagraniczny portal społecznościowy działający w interesie amerykańskiego establishmentu. Dość cynicznie wykorzystaliśmy to do realizacji naszych celów propagandowych - wyjaśnił.

 

https://t.me/medvedev_telegram/318

dk/ Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!