Rosja: Dmitrij Miedwiediew pochwalił Viktora Orbana za słowa o Ukrainie

Świat
Rosja: Dmitrij Miedwiediew pochwalił Viktora Orbana za słowa o Ukrainie
AP, Kremlin.ru
Dmitrij Miedwiediew pochwalił Viktora Orbana

Ukraina jest krajem nieistniejącym finansowo - ocenił premier Węgier. Na słowa Viktora Orbana zareagował wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew. "Zuch, odważnie i bezpośrednio z ust europejskiego polityka" - napisał.

Były premier i prezydent Rosji do wypowiedzi Orbana odniósł się za pośrednictwem serwisu Telegram.

 

"Węgierski premier Viktor Orban powiedział, że Ukraina jest krajem nieistniejącym finansowo. Jak tylko skończy się finansowanie ze strony USA i Europy, wojna się skończy. Zuch, odważnie i bezpośrednio z ust europejskiego polityka" - napisał.

 

"Można tylko dodać, że gdy skończy się zachodnie finansowanie, skończy się sama Ukraina. Ona przecież jest nikomu niepotrzebna" - dodał Miedwiediew. 

Orban o Ukrainie. "Kraj nieistniejący finansowo"

Miedwiediew odnosił się do wypowiedzi premiera Węgier, który na antenie węgierskiego Radia Kossuth, ocenił, że Europa jest zmuszana do finansowania Ukrainy.

 

- Ukraina w sensie finansowym jest krajem nieistniejącym, nie może sama się finansować. Pytanie dotyczy tego, czy utrzymujemy Ukrainę, czy nie - powiedział, cytowany przez portal Ukrainska Prawda. - Jak tylko powiemy "nie", to wojna się skończy - dodał. 

 

Zdaniem Orbana, Unia Europejska przeznacza pieniądze na "ukraińskie emerytury, wynagrodzenia, by zaspokajać potrzeby związane z edukacją i zdrowiem".

 

- To nie może trwać w nieskończoność - ocenił.

anw/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie