Miedwiediew komentuje decyzję Bidena: Zdesperowany dziad

Świat
Miedwiediew komentuje decyzję Bidena: Zdesperowany dziad
kremlin.ru
Dmitrij Miedwiediew, wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej

Dmitrij Miedwiediew, wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej odniósł się do decyzji Joe Bidena, który ogłosił, że będzie ubiegał się o reelekcję w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku. "Zdesperowany dziad" - napisał, zamieszczając "poradę" dla amerykańskich żołnierzy.

"Biden się zdecydował. Zdesperowany dziad" - ocenił Miedwiediew za pośrednictwem serwisu Telegram.


Były prezydent i premier Rosji zamieścił również zdjęcie prezydenta USA i "poradę" dla amerykańskich żołnierzy.

 

"Na miejscu amerykańskich wojskowych natychmiast stworzyłbym walizkę z fałszywymi kodami nuklearnymi ma wypadek jego zwycięstwa, by uniknąć nieodwracalnych konsekwencji" - dodał. 

 

Joe Biden będzie ubiegał się o reelekcję

We wtorek Joe Biden w mediach społecznościowych oficjalnie ogłosił, że będzie ubiegał się reelekcję w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku.  

"Każde pokolenie ma moment, w którym musiało stanąć w obronie demokracji. Stanąć w obronie ich podstawowych wolności. Wierzę, że to jest nasz moment. Dlatego ubiegam się o reelekcję na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dołącz do nas. Dokończmy robotę" - napisał na Twitterze.

 


NBC News opublikował w niedzielę sondaż wyborczy, z którego wynika, że 70 proc. Amerykanów nie chce, by 80-letni Joe Biden ponownie ubiegał się o fotel prezydencki.

 

60 proc. obywateli USA stwierdziło również, że nie chciałoby, żeby jego konkurentem był Donald Trump. 

 

Razem z Joe Bidenem o wiceprezydenturę zamierza ubiegać się Kamala Harris. "Joe Biden i ja ubiegamy się o reelekcję" - napisała.

anw / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie