Pierwsze oficjalne zdjęcie nowego króla przy pracy. Media zwracają uwagę na szczegóły

Świat
Twitter/The Royal Family

Pałac Buckingham opublikował pierwsze oficjalne zdjęcie króla Karola, na którym widać go podczas pełnienia obowiązków nowej głowy państwa. Monarcha siedzi przy czerwonym pudełku z dokumentami do podpisania. BBC zwraca uwagę, że zdjęcie jest mniej oficjalne niż podobne fotografie wcześniejszych władców.

Na zdjęciu można dostrzec także fotografię królowej Elżbiety II i księcia Filipa, którą małżonkowie podarowali ojcu monarchini Jerzemu VI w 1951 r.


BBC zwraca uwagę, że królewskie fotografie były często postrzegane jako przesłanie wyrażające się w symbolach.

 

ZOBACZ: Król Karol III ma polskie korzenie. Jego przodek, Fryderyk Hauke, spoczywa na Powązkach

 

Według komentatorów zdjęcie nowego króla przedstawia go jako człowieka, który od razu po przejęciu obowiązków zabrał się do pracy.


Media zauważają też, że opublikowana fotografia nie jest tradycyjnym, formalnym zdjęciem, na którym monarcha siedzi sztywno zwrócony twarzą do biurka.


Król Karol został uchwycony w chwili skupienia. Nie patrzy wprost w aparat.

 

Styl nowego króla

Zwrócono tez uwagę, że podczas wykonywania fotografii nie użyto oświetlenia studyjnego, a jedynie naturalne światło wpadające przez okno, przez co część twarzy nowego króla jest w półcieniu.


Komentatorzy analizują, że wszystkie te szczegóły mogą świadczyć o tym, że król Karol będzie miał bardziej przystępny i inkluzywny styl.

 

ZOBACZ: Premier Kanady Justin Trudeau zaśpiewał Bohemian Rhapsody dwa dni przed pogrzebem królowej


Jak podkreśla BBC, zdjęcie zostało zrobione w zeszłym tygodniu, a Król ma na sobie czarny krawat żałobny. Dziennikarze zwracają uwagę, że musiał to być czas, kiedy Karol był zaabsorbowany utratą matki i obowiązkami w okresie poprzedzającym pogrzeb.

 

W czerwonych skrzynkach monarcha otrzymuje m.in. dokumenty od brytyjskich ministrów, a także z krajów, w których jest głową państwa i krajów Wspólnoty Narodów. Często znajdują się tam także informacje o spotkaniach.

prz/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!