Wielka Brytania. Wartownik zemdlał przy trumnie królowej Elżbiety II

Świat
Wielka Brytania. Wartownik zemdlał przy trumnie królowej Elżbiety II
EPA/UK PARLIAMENT/ROGER HARRIS/ Twitter Insider Paper
Warta honorowa przy trumną Elżbiety II

Jeden z żołnierzy pełniących wartę honorową przy trumnie królowej Elżbiety II zemdlał i upadł na ziemię. Zarejestrowały to kamery na żywo transmitujące wydarzenia z Westminster Hall w Londynie, gdzie na widok publiczny wystawiona jest trumna monarchini.

Trumna z ciałem Elżbiety II została wystawiona na widok publiczny w londyńskiej siedzibie parlamentu w Westminster Hall. Trumna pozostanie tam do poniedziałku, czyli do dnia oficjalnego, państwowego pogrzebu królowej.

 

Przez cały czas wartę honorową pełnią przy trumnie monarchini żołnierze i gwardia królewska. Jeden z nich w czasie warty zemdlał i upadł na ziemię prosto na twarz.

 

Runął na twarz

Do omdlałego natychmiast podbiegli będący w pobliżu inni żołnierze i pracownicy budynku. Pozostałym pełniącym wartę żołnierzom protokół zabrania w takich sytuacjach poruszać się i ustępować z warty. 

 

Żołnierz runął na twarz, co wyglądało naprawdę groźnie. Nie podniósł się samodzielnie. Gwardia ani pałac królewski nie odniosły się do sytuacji, nie przekazały też informacji o jego stanie zdrowia. 

 

ZOBACZ: Elżbieta II nie żyje. Banknoty z wizerunkiem zmarłej królowej pozostaną w użyciu

 

Brytyjskiemu monarsze towarzyszą, pełniąc głównie funkcje ceremonialne, formacje straży przybocznej - Gwardia Królewska, czyli żołnierze w charakterystycznych wysokich czarnych czapkach oraz Yeomeni - żołnierze w czerwonych strojach ze złotym i czarnym haftem, których obserwować można podczas państwowych uroczystości tuz obok monarchy.  

laf / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie