Wojna w Ukrainie. Japonia zamrozi aktywa rosyjskich oligarchów

Świat
Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News
Premier Japonii Fumio Kishida

Japonia ma zamrozić aktywa rosyjskich oligarchów. Jak donosi agencja Reutersa, powołując się na unijne źródła, sankcje mają dotyczyć "rosyjskich podmiotów, białoruskich oligarchów, różnych podmiotów, również w koordynacji z UE".

Japonia zamrozi aktywa rosyjskich oligarchów - ogłosił w czwartek premier Fumio Kishida, cytowany przez agencję Kyodo. Według źródeł unijnych Tokio nałoży też sankcje na oligarchów białoruskich i inne podmioty w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

 

"Właśnie dostaliśmy potwierdzenie ogłoszenia przez japoński rząd, że oni też ogłosili bardzo znaczące listy rosyjskich oligarchów, rosyjskich podmiotów, białoruskich oligarchów, różnych podmiotów, również w koordynacji z UE" - powiedziało źródło unijne agencji Reutera, oceniając to jako "kolejny przykład globalnej koalicji przeciwko tej wojnie".

 

ZOBACZ: To już nie tylko akcja społeczna. UOKiK: nie kupujcie od firm z Rosji i Białorusi

 

Japonia ogłosiła już wcześniej szereg sankcji na Rosję za jej inwazję na Ukrainę oraz na Białoruś za jej rolę w tej napaści. Wśród sankcji są m.in. zamrożenie aktywów niektórych rosyjskich banków, prezydenta Rosji Władimira Putina, szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa i innych osób z otoczenia Putina, a także zakaz transakcji z 49 rosyjskimi podmiotami.

jk/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!