Wałbrzych. Kierowca mógł wjechać w dzieci idące do szkoły. 29-latek nie miał prawa jazdy

Polska
KMP w Wałbrzychu
Kierowca przed przejściem dla pieszych stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w barierki oddzielające chodnik od jezdni

29-latek z Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) uderzył w bariery ochronne znajdujące się przy jednej ze szkół na Starym Zdroju. - Gdyby nie one, potrąciłby idące chodnikiem dzieci - poinformował podkom. Marcin Świeży oficer prasowy KMP w Wałbrzychu. Jak się okazało pojazd był w bardzo kiepskim stanie technicznym, a kierowca nie miał prawa jazdy. Wałbrzyszanin otrzymał ponad 5 tys. zł mandatu.

Do zdarzenia doszło około godziny 11:00 na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. - Mężczyzna jechał w kierunku ul. Armii Krajowej. Przed przejściem dla pieszych stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w barierki oddzielające chodnik od jezdni - zrelacjonował podkom. Marcin Świeży, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

 

ZOBACZ: Małopolskie. Cztery ofiary śmiertelne wypadku na autostradzie A4

 

W czasie tego zdarzenia grupa dzieci szła chodnikiem i gdyby pojazd przebił zaporę, mogłoby dojść do tragedii. - Policjanci ruchu drogowego ustalili, że sam samochód był w bardzo złym stanie technicznym, a 29-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami - poinformował policjant.

Mężczyzna ma zakaz kierowania pojazdem

Funkcjonariusze za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarali mieszkańca Wałbrzycha mandatem wysokości 5 tysięcy złotych, a za poruszanie się pojazdem pomimo złego stanu technicznego wlepili mu mandat w kwocie 500 złotych. - Pojazd trafił na parking strzeżony - przekazali funkcjonariusze.

 

ZOBACZ: Kraków. Wypadek żurawia budowlanego. Prokuratura wszczęła śledztwo

 

Mężczyznę czeka zakaz kierowania pojazdem. - Jeżeli 29-latek ponownie wsiądzie "za kółko", kolejne spotkanie z policjantami będzie przestępstwem, za które grozi do pięciu lat więzienia - ostrzegają mundurowi.

aml/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!