Małopolskie. Cztery ofiary śmiertelne wypadku na autostradzie A4

Polska
Małopolskie. Cztery ofiary śmiertelne wypadku na autostradzie A4
PAP/Paweł Topolski
ak wynika z przekazanych informacji, stan trzech osób był krytyczny i nie udało się ich uratować. Zmarły na miejscu wypadku

Cztery osoby zginęły, a trzy zostały ranne w zderzeniu busa osobowo-dostawczego z samochodem ciężarowym, do którego doszło we wtorek rano na autostradzie A4 pomiędzy węzłem Brzesko i węzłem Tarnów Mościce (Małopolskie). Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Informacja o tragicznym wypadku w Łętowicach (woj. małopolskie) na autostradzie A4 między Brzeskiem a Tarnowem pojawiła się we wtorek 22 lutego rano. 

Łętowice. Tragiczny wypadek na autostradzie A4

Jak informuj portal 112małopolska.pl, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne na 483 km autostrady A4 w kierunku Rzeszowa. 

 

ZOBACZ: Warszawa. Poważny wypadek na S8. Kierowca odzyskał czynności życiowe

 

Z doniesień serwisu Tarnów112.pl dowiadujemy się też, że przed uderzeniem w barierki bus miał najechać na tył samochodu ciężarowego.

"Zablokowany ruch w kierunku Rzeszowa, w kierunku Krakowa odbywa się pasem awaryjnym. Strażacy ewakuowali za pomocą narzędzi hydraulicznych z pojazdów sześć osób" - przekazano w komunikacie. 

Wypadek w Łętowicach. Nie żyją cztery osoby

Jak wynika z przekazanych informacji, stan trzech osób był krytyczny i nie udało się ich uratować. Zmarły na miejscu wypadku.

"U jednej osoby trwa RKO. Na miejscu wylądował śmigłowiec LPR Ratownik 6" - dodano. Do wpisu portal załączył także zdjęcia. Widać na nich dwie jednostki straży pożarnej oraz karetkę.

 

Chwilę po godzinie 8 służby przekazały informację o śmierci czwartej osoby. Na miejsce jedzie prokurator, pod którego nadzorem policja będzie badała okoliczności zdarzenia. 

 

Służby kierują ruchem na objazdy - zjazdem z A4 na węźle Brzesko na DK94 - powrót na A4 możliwy na węźle Tarnów Mościce lub Tarnów Centrum. Przewidywany czas utrudnienia to ok. trzy godziny.

 

nb/PAP/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie