Śląskie: Czy ktoś widział ten samochód? Policja szuka matki i córki

Polska
Komenda Miejska Policji w Częstochowie
Śledczy opublikowali w poniedziałek zdjęcia samochodu, który nie zginął i stoi przed blokiem.

Częstochowscy policjanci od kilku dni poszukują 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letniej córki Oliwii. Zaginione zniknęły z psem rasy shih tzu. Śledczy opublikowali w poniedziałek zdjęcia samochodu, który nie zginął i stoi przed blokiem. Policja sprawdza informację, że z 10 na 11 lutego ktoś tym autem jeździł. "Nie wykluczamy żadnego scenariusza" - podała podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

Według policji Aleksandra Wieczorek i jej córka w miniony czwartek w nieznanych okolicznościach opuściły miejsce zamieszkania w Częstochowie przy ul. Bienia wraz z psem rasy shih tzu. Jednak auto, które należy do 45-latki nie zginęło i jest zaparkowane przed blokiem, który opuściły obie poszukiwane.

Apel policji: kto widział to auto?

- Apelujemy do osób, które w godzinach wieczornych lub nocnych z 10 na 11 lutego widziały osoby, poruszające się samochodem osobowym marki ford focus o numerze rejestracyjnym SC 1836F. Każdy kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie lub nagranie z kamerki samochodowej, rejestrujące przemieszczający się pojazd proszony jest o kontakt z policją pod numerem 112 lub 997 - powiedziała rzeczniczka częstochowskiej policji podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

 

ZOBACZ: Przygotowywali się do uprowadzenia mężczyzny dla okupu. Pięć osób zostało zatrzymanych

 

Policjanci weryfikują informacje, z których wynika, że w dniu zaginięcia poszukiwanych ktoś jechał fordem należącym do 45-latki. Na razie nie wiadomo, czy to zaginione poruszały się tym autem, czy też ktoś inny. Policja liczy, że przekazane informacje będą nowym tropem w postępowaniu.

 

Policjanci nie zdradzają więcej szczegółów w związku z dotychczasowymi ustaleniami.

 

- Na chwilę obecną nie wykluczamy żadnego scenariusza. Badamy wszystkie wątki, nasi poszukiwacze bardzo intensywnie pracują i bardzo wnikliwie sprawdzają każdy ślad - zaznaczyła podkom. Chyra-Giereś.

Poszukiwania zaginionych od soboty

O poszukiwaniach Aleksandry i Oliwii Wieczorek policja poinformowała w sobotę, zamieszczając ich zdjęcia i rysopisy. Opuściły one miejsce zamieszkania w Częstochowie i dotąd nie nawiązały kontaktu z bliskimi. Matka po raz ostatni była widziana w czwartek na ogródkach działkowych przy ul. Żyznej w Częstochowie.

 

Policja apeluje do osób znających miejsce aktualnego pobytu zaginionych lub które widziały je w ostatnim czasie o kontakt pod numerem 997 lub 47 858 16 11.

 

ZOBACZ: Klimczok. 18-latek zaginął podczas śnieżycy. Odnaleziono go dzięki aplikacji "Ratunek"

 

Aleksandra Wieczorek ma 165 cm wzrostu, średnią sylwetkę, włosy ciemne do ramion i ciemne oczy. W chwili zaginięcia mogła być ubrana w ciemnozieloną zimową kurtkę do kolan i ciemne spodnie.

 

Oliwia Wieczorek ma 170 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę, długie włosy w kolorze ciemnego blondu i niebieskie oczy. W chwili zaginięcia mogła być ubrana w krótką białą zimową kurtkę z kapturem obszytym jasnym futerkiem.

 

Śląska policja
Policja szuka zaginionych, których nie ma od czwartku.
hlk/Polsatnews.pl/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!